Среќна Нова 2016 година!

среќна 2016 година

Ја оставаме 2015 година зад себе и ги отвораме вратите за новата година. На Тимот на Actualidad iPhone и Actualidad Blog ви посакува среќна 2016 година. Се надеваме дека оваа нова фаза ќе биде опремена со среќа и убави моменти за нашите милиони следбеници.

Како и секогаш, во Актуалидад iPhone и во IPhone News Podcast Willе ве информираме за сите новости што се случуваат во текот на 2016 година. Следниот вторник ќе започне најважниот саем за технологија во годината, Изложба на потрошувачи на електроника во Лас Вегас, и од таму ќе ви ги донесеме најреволуционерните предлози за производите на Apple во оваа 2016 година.

2015 година беше година полна со новини во светот на Apple, со лансирањето на првата генерација на Apple Watch, револуционерната четврта генерација Apple TV и новиот iPad Pro, чија цел е освојување на деловниот свет. Убедени сме во тоа Apple има изненадувања за 2016 година, година во која можевме да ги видиме Apple Watch 2, iPhone 7 и новиот iPad Air.

Од Актуалидад Ајфон ќе продолжиме во подножјето на кањонот за да ги споделиме сите овие моменти со нашите читатели и слушатели.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Јохан Мигел dijo

    Ви благодариме што ни дадовте една година целосни информации за нашите iPhone-и и повеќе! (Y)
    Продолжувам и ќе продолжам да бидам 100% iPhone денес