Glass Curve Elite, стаклото што го штити вашиот Apple Watch

Уред ставен на зглобот на подлактицата и кој оди со вас цел ден е подложен на секакви агресии, без разлика дали гребнатини или испакнатини, кои го загрозуваат интегритетот на предното стакло на многу поважен начин од оној на стаклото на нашиот iPhone. Сепак, уредот што го ставаме заштитник на екранот веднаш надвор од кутијата е iPhone, а не Apple Watch.

Губење на видливоста, особено на дневна светлина, и многу слаба естетика е грешката што се наоѓа кај повеќето заштитници што можеме да ја најдеме на пазарот. Затоа сакавме да го пробаме стаклото Curve Elite, затоа што бренд со исто толку време во секторот колку што невидливиот штит мораше да понуди квалитетен производ. Го поставивме на нашиот Apple Watch и ви ги кажуваме нашите впечатоци со фотографии и очекуваме дека не разочара.

Станува збор за цело стакло кое достигнува скоро до рабовите на стаклото, во согласност со кривината на оригиналното стакло од Apple Watch. Инсталирањето може да изгледа комплицирано, но Благодарение на малиот пластичен адаптер вклучен во кутијата, беа потребни неколку минути да го поставиме на нашиот часовник. Мала крпа за микрофише и типично влажно бришење се додатоците што исто така се вклучени во кутијата и помагаат да се исчисти вашиот часовник пред да го поставите кривиот крив крив.

Откако ќе го поставите и притиснете на малите меурчиња што се појавија, конечниот резултат е практично незабележлив. Кога ќе стигнете до краевите на стаклото, можете да забележите само ако го гледаме часовникот во перспективата прикажана на сликата и гледајќи го часовникот на природен начин, ние дури и нема да ја забележиме разликата. Не сум забележал никаква разлика ниту кога го користам на дневна светлина, ниту кога го допирам екранот за да видам известувања или да отворам апликации.

Во ова видео Мигел ни покажува во Гаџет Актуалидад како го инсталирате стаклото на вашиот Apple Watch за да можете од прва рака да видите колку е едноставна процедурата. Исто така ви оставаме галерија со повеќе слики за да можете сами да го оцените крајниот резултат.

Мислење на уредникот

И покрај фактот дека заштитниците на Apple Watch обично се прилично слаби во однос на конечниот резултат и видливоста на екранот на дневна светлина, заштитникот на Invisible Shield, Curve Elite, не изненади многу пријатно затоа што станува збор за практично непроценливо стакло што не влијае на видливоста на екранот или неговата употреба, и дека наскоро ќе заборавите дека носите. Неговиот процес на инсталација е многу едноставен и е достапен и за 42мм и за 38мм со доживотна гаранција од Невидливиот штит. Неговата цена во продавниците како Амазон е 29 €.

Невидлива елита на кривата на штитот
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
29
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Лесно е да се инсталира
 • Тоа не влијае на видливоста или употребливоста
 • Речиси бесценет резултат

Contras

 • Некомпатибилност со некои заштитни куќишта

Добрите

 • Лесно е да се инсталира
 • Тоа не влијае на видливоста или употребливоста
 • Речиси бесценет резултат

Contras

 • Некомпатибилност со некои заштитни куќишта

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Маркос dijo

  И што е важно, дали меурчињата исчезнаа после 24 или 48 часа?

  1.    Луис Падилја dijo

   Немав меурчиња

 2.   Никогаш повеќе dijo

  Каква манија е за некои производители да ги ставаат рабовите на обоеното калено стакло, во овој случај црно. Толку е тешко да не ставите боја и да го оставите стаклото про transparentирно? Истото се случува со многу калено стакло за iphone. Тие се покриваат совршено, но одат и ја ставаат црната граница на неа и таа е искрено Фатална.
  Јас нема да купам калено стакло што има обоени рабови повторно