Станете социјален возач со recSMART, најнапредната камера за автомобили на пазарот.

Замислете или запомнете ги оние фантастични празници на планините кога има снег, тоа патување низ центарот на Лондон, па дури и малите екскурзии до паркови, полиња или оние области што толку многу ги сакате ...

Сега замисли дека можеш доживејте ги тие предели кога и да сакате, па дури и да ги споделите на вашите социјални мрежи или со други возачи, бидејќи тоа е токму идејата што recSMART овозможува да станете социјален двигател.

Биди а социјален возач Тоа значи да бидете поврзани, да имате моќ да споделувате видеа и фотографии од она што го гледате додека возите во секое време, но без да застанете и да го извадите вашиот телефон или да направите повреда на возење и да го сторите тоа без претходно да застанете.

Како социјален возач имате моќта да инспирира и да покаже, можете да ги споделувате вашите правци и видеа или фотографии од нив со вашите најблиски, вашите кругови на пријатели, па дури и јавно, така што секој може да го доживее вашето патување од удобноста на нивниот дом или да ги запомни како семејство оние одмори што толку многу ви се допаднаа .

опис

recSMART

Тоа е идејата што го роди recSMART, recSMART е поврзана камера што е монтирано многу лесно во вашиот автомобил, оваа камера ви овозможува не само да снимате и фотографирате сè што сакате со далечинско копче сместено покрај воланот, туку и да ги споделите во реално време или подоцна на социјалната мрежа што ја сакате па дури и сам.

Но, не е сè што споделува безбедноста е главната цел на оваа контролна камера, и тој е способен за трајно снимање на сè што се случува, односно не мора да размислувате да го вклучите и да го удрите копчето за снимање или кога да застанете или нешто слично, го поврзувате со вашето возило користејќи го вклучениот адаптер и заборавете го, фотоапаратот ќе се вклучи заедно со возилото и автоматски ќе започне да снима сè.

Благодарение на вашата Слот за картичка MicroSD (што патем, вклучува и 8 GB), тој континуирано ќе снима и складира сè што се случува пред вашиот автомобил, и кога картичката е полна, ќе го избрише најстариот за да ги сними најновите, на овој начин, секогаш имаме ажурирана содржина на нашата рута во меморијата на фотоапаратот, и колку повеќе капацитет има, толку повеќе време за снимање можеме да заштедиме.

Како да не е доволно, од Road Eyes размислуваа за сè, а камерата има неколку дополнителни функции, на пример, кога ќе открие судир Благодарение на интегрираните сензори, камерата трае 5 секунди пред и по ова и безбедно ги зачувува во својата меморија (добиената датотека не е избришана за да заштеди простор, но е заштитена сè додека корисникот не ја избрише рачно), со ова се осигуруваме во нашето возило имаме црна кутија што може да покаже што се случило пред и потоа. Друга од неговите „функции“ е тоа што благодарение на магнетно прикаченото на подножјето на фотоапаратот и неговата вклучена батерија, во случај на несреќа или каква било друга несреќа, можеме да земете ја камерата и извадете ја од возилото Без никаков кабел или што било друго, и тоа ќе собере до 5 минути снимање за да можеме да ја снимиме целата сцена во која се наоѓаме, било да покажуваме пејзаж или за да снимиме несреќа.

recSMART

Составувањето е многу едноставно, ние само треба да го закачиме стапалото на шофершајбната на автомобилот и да го поврземе со помош на USB кабелот кој вклучува дури и адаптер што го носи со себе до запалката за автомобили, овој адаптер вклучува два USB слотови за да не мора да го жртвуваме приклучок, откако стапалото ќе се закачи сам, мора да го прицврстиме фотоапаратот на него (кој ќе се залепи магнетно) и тој ќе започне да работи сам.

Ако сакаме да споделуваме содржина, тоа е исто така многу едноставно, камерата може да се поврзе со нашиот телефон преку Wi-Fi и искористете ја нашата податочна врска за да споделуваме фотографии или видеа од сопствената апликација, која има дури и мал уредувач на видеа за да може да избере времетраење на видеото за споделување и уште многу аспекти, вклучително и каде ќе го споделиме и со кого .

Постоењето на оваа апликација исто така дозволува заборавете на потребата од компјутер, бидејќи од него можеме преку Wi-Fi да извезуваме фотографии и видеа направени од камерата директно на нашиот паметен телефон, така што нема да мора да ги носиме дома секогаш кога ќе сакаме да извлечеме материјал од него.

Su магнетна брава Исто така, дозволува при паркирање на нашето возило, чувањето на фотоапаратот е едноставно како да го земете и да го ставите во одделот за нараквици, место каде што нема да може да се види, сето тоа на удобен начин, бидејќи стапалото ќе остане прицврстено за шофершајбната и камерата ќе остане на безбедно место каде ниту еден „curубопитен“ нема да го привлече вниманието.

Спецификации

 • 140º агол на гледање
 • Резолуција за снимање за да изберете помеѓу:
  2560x1440p со 25 fps
  1920x1080p на 30fps
  720p на 30fps
 • Фотографии на 2592x1520p
 • 3-оски жироскоп
 • 260mAh литиумска батерија
 • Оптички сензор ултрапиксел 4MPx (2'8µm x 2'8µm) со висока чувствителност при слаба осветленост
 • Интегриран GPS
 • Фокална решетка од f / 1.8
 • 6 леќа леќа
 • Вграден микрофон и звучник
 • 102g тежина
 • Читач на картички MicroSD од класа 10 со капацитет до 128 GB
 • 2GHz Wi-Fi сензор
 • LED индикатор за статус
 • Видео компресија H.264

Како да го добиете тоа

recSMART

Ако сè што сте прочитале за неа ве убедила да добиете една, ќе ви дадам добра и лоша вест.

Добрата вест е дека во моментов ја завршува кампањата за финансирање и нејзината цена на препродажба е 99 УСД Во споредба со 199 долари кои подоцна ќе чинат, ова имплицира дека станува збор за многу сочна понуда бидејќи има можност да ја добие за помалку од 50% од нејзината продажна цена, а пред сè, да биде толку близу до датумот на испорака.

Лошата вест е дека тие не се направија видливи сè додека не отидоа во Мобилен Светски конгрес, настан на кој тие споделија штанд со швајцарската фирма за часовници MyKronoz и каде подарија recKEYS, додаток што ви овозможува да ги пронајдете клучевите од вашиот автомобил преку Bluetooth LE и со истата апликација користена за управување со камерата.

Ова значеше дека 7 дена по завршувањето на неговата кампања собра 10.000 100.000 УСД од XNUMX XNUMX УСД им требаат, сепак има многу кампањи што излегуваат од теренот во последните денови, и уште повеќе ако ова е откриено на MWC 2016, затоа, ако сакате да направите со една, не двоумете се, во најлош случај. нема да одите напред и нема да ви наплатат ништо (бидејќи ако не се постигне целта, кампањата нема да се одвива напред).

Како и да е, тие имаат многу верба во нивниот проект, а јас лично бев зачуден откако го видов на MWC, мислам дека може да доведе до нов начин за споделување содржина и патем, помогнете ни да ја подобриме нашата безбедност на воланот.

Ако сакаш добиете вие само мора внесете ја оваа врска.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.