SurfacePad за iPhone X, футрола со свој стил

Twelve South штотуку ја лансираше својата SurfacePad футрола за iPhone X, класика на брендот што конечно пристигнува за новиот смартфон на Apple и тоа го прави со својата максимално вклучена: be lНајтенкиот футрол „од типот паричник“ на пазарот, со едвај додадена дебелина на iPhone, и секако, давајќи му свој стил.

Направено од врвна кожа, има и доблест дека екранот на вашиот iPhone ќе се вклучи и исклучи кога ќе го отворите или затворите предниот капак, нешто што во моментот го прави само официјалниот случај на Apple и сето тоа за многу пониска цена од случајот Apple. Го испробавме и ви ги кажуваме нашите впечатоци.

Достапни во три бои (кафеава, црна и сино-зелена) сите се изработени од вистинска кожа и ја постигнуваат својата крајна слабост со тоа што немаат случај да биде фиксиран на iPhone. Тој е многу помалку обемен од ракавот BookBook или Весник од иста марка, и случајот останува фиксиран на iPhone затоа што задниот дел има лепило што може повторно да се користи, така што нема да има проблем со тоа да се менува повремено, иако не е наменет за оние кои често менуваат корици. Не остава остатоци на вашиот iPhone, загарантирано.

Оваа екстремна слабост доаѓа со размена, а тоа е дека заштитата што ја нуди на вашиот iPhone X од паѓање е мала, бидејќи нема што да ги заштити рабовите на вашиот уред. Случајот го покрива задниот дел на iPhone и предниот дел, ништо повеќе. Совршен за оние кои не сакаат да го покриваат дизајнот на iPhone и сакаат да уживаат во неговите хромирани или сјајни црни рамки, но не и за оние кои сакаат заштита.

Допирот на кожата е ист како и кај другите корици на марката: одличен. Неговите завршетоци се на ниво што го заслужува производ на Apple и крајниот резултат е едноставно сензационален ако уживате во кожни футроли. Внатре, површината е кадифена за да го заштити вашиот iPhone и има два слотови за удобно поставување две кредитни или лични карти. Навлаката изгледа многу добро кога го поставувате iPhone хоризонтално, не како другите случаи кога е премногу подигнат, нешто многу важно во овој тип на куќишта.

На сите овие доблести на случајот SurfacePad мора да додадеме можност да го користиме како поддршка за да уживаме во сметањето на мултимедија на нашиот iPhone, а со тоа и да ги гледаме омилените серии и филмови на одличниот екран на iPhone X без потреба од други дополнителни додатоци. И, ако сте загрижени за безжично полнење, нема да имате проблем со куќиштето затоа што го тестирав во неколку полначи што ги имам дома и немав никаков проблем во ниту еден.

Мислење на уредникот

SurfacePad е една од најуспешните корици на Дванаесет Југ и тоа е по свои заслуги. Врвни материјали, елегантен дизајн и многу разноврсна со минимална дебелина. Но, ова има цена: заштита. Ако она што го сакате е да го „облечете“ вашиот iPhone, неколку случаи ќе најдете поголема класа од оваа, но ако она што го барате е заштита, подобро изберете други алтернативи. И сето тоа за цена што е практично половина од тоа што чини случајот Кожна фолија од јаболка. Сега е достапен Telve South SurfacePad од вашата веб-страница и Амазон за 59,99 €.

SurfacePad за iPhone X
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
59,99
 • 80%

 • SurfacePad за iPhone X
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • заштита
  Уредник: 50%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Врвен дизајн и материјали
 • Многу тенок
 • Превртување и исклучување на екранот
 • Простор за две карти

Contras

 • Не заштитува рабови

Фото галерија

Добрите

 • Врвен дизајн и материјали
 • Многу тенок
 • Превртување и исклучување на екранот
 • Простор за две карти

Contras

 • Не заштитува рабови

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.