Изклинвам VR, виртуелна реалност на вашиот iPhone

PinchVR

Во целост пораст на виртуелната реалностКој подобар производ од очилата за виртуелна реалност кои истовремено служат како случај за нашиот iPhone? Токму тоа го мислеа момците од Кордон, како метод за решавање на дилемата „како можеме да ги носиме очилата за виртуелна реалност насекаде, а тоа да не претставува непријатност?“

Но, Pinch VR не е само тоа, тие се првите очила за виртуелна реалност со ултра тенок дизајн и мулти гест интерфејс. Да, правилно прочитавте, системот е способен да препознава гестови благодарение на камерата на нашиот iPhone и на тој начин да ни даде метод за интеракција со него.

Комплетот се состои од случај што може да се трансформира во очила за виртуелна реалност каде што би ги сместиле нашите iPhone 6 или 6 Plus, и два прстени со едно водство тоа би служело така што, благодарение на камерата на нашиот уред, нашите раце ќе можат да се лоцираат и да се толкуваат нашите гестови, што би се претворило во интерфејсот што го гледаме.

Сè многу во стилот на „Малцински извештај“, но генијална идеја е дека досега никој друг производител не излезе со идеја, секако благодарение на овој метод очилата имаат вистински потенцијал, овозможувајќи ни да се движиме цртање гестови во воздухот па дури и играјте и комуницирајте со виртуелниот простор.

PinchVR

Корицата го вклучува сето тоа; леќите, држачите, заштитниците, па дури и леќата за камерата што го зголемува аголот на гледање на ова со цел подобро да ги фати сите движења на нашите раце, како што можете да видите, тие мислеа на сè

Уредот беше во фаза на финансирање на IndieGoGo, каде ги надмина вашите очекувања и беше финансиран од 128%. Не е лошо за VR очилата кои зависат од паметен телефон.

Првично, тоа ќе беше ексклузивно за iPhone, но конечно тие одлучија да поддржат разни Андроид телефони како што се Nexus 5 и некои од семејството Samsung Galaxy S или HTC.

Toе ти оставам видео за да можеш да ги видиш на дело со свои очи:

Ако сакате да ја преземете вашата единица, тогаш основниот модел «Discovery» е за 99 американски долари и е компатибилен со iPhone, купувањето може да се изврши преку IndieGoGo, каде што и покрај крајниот рок за кампања, можете да продолжите да купувате производи подоцна.

Тука имате врска до веб-страницата каде да ги купите (Притиснете овде)

Во рамките на кампањата можете да дознаете повеќе за производот, како и да гледате повеќе видеа или најчесто поставувани прашања. Секако, производот може да биде чист победник на пазарот за очила VR, се додека тие знаат како да ги оправдаат очекувањата што тие самите ги создадоа.

Ако успееме да земеме некоја (тешка работа), ќе имате преглед, иако Зошто да не ги испробате од прва рака? За таа цена тие се најдобри на пазарот во однос на квалитетот / цената.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.