Студија за тоа колку го користиме Apple Watch

цел на часовник од јаболко

Јас веќе коментирав во претходните написи, тоа користењето што можеме да го направиме Apple Watch поврзан со iPhone нема никаква врска со Pebble или Android Wear поврзан на истиот телефон. Apple Watch ни овозможува да комуницираме во двете насоки и да добиеме многу повеќе од нашиот зглоб уред произведен од Apple отколку кога е произведен од конкуренцијата со ограничувањата што ги вклучува ова.

Само што е објавена студија која покажува времињата што ги користиме Apple Watch секој ден и главно со кои апликации тоа го правиме на пообичен начин. Просечниот број на пати кои корисниците на Apple Watch комуницираат со уредот е помеѓу 60 и 80 пати на ден. Во повеќето ситуации, ние само го правиме тоа за да го провериме времето.

Студио-Епл-часовник

Според студијата, најмалку што правиме е да читаме електронски корекции како што ги примаме. Но, ако продолжиме да ги читаме резултатите од извештајот, потврдуваме дека во втора позиција, откако ќе го видат времето, корисниците на Apple Watch го користат уредот за да ги консултираат различните известувања што ги добиваме на нашиот уред, без разлика дали станува збор за е-пошта, пораки од апликации за пораки , смс ... на кои поминуваме во просек 9,2 секунди.

На трета позиција наоѓаме апликацијата дизајнирана да ги квантифицира различните видови вежби што го правиме додека го користиме Apple Watch, со 6%, како и центарот за известувања во случај да сме добиле какво било известување што сме го пропуштиле. Следно, најкористената апликација е Активност, за да провериме дали сме ги исполниле целите на согорувањето калории, преземените чекори и часови стоење.

Повеќето корисници главно користат природни апликации што се инсталирани на телефонот, само 1% од употребата на уредот се користи во апликации од трети страни што ги инсталиравме на Apple Watch. Овој 1% исто така претставува процент на употреба што ја остваруваме при повици преку телефон и мапи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Педро Руиз dijo

    Пријателе Игнасио, твојата рецензија е добра, но би било уште подобро ако го споредиш линкот или барем да го објавиш изворот на твојата информација, бидејќи споменуваш дека „штотуку е објавена статија“, но не се повикуваш на насловот на статијата или авторот. Поздрав од Мексико.