Детски слета во Аркадата на Епл со ловецот Краби

Лов на плескавицата Краби

Услугата за видео игри на Apple, Apple Arcade, штотуку додаде нов наслов што го додава големиот број моментално достапни на платформата. Овој пат тоа е играта The Krabby Burger Hunt, игра со платформа глуми популарниот лик Сунѓерот Боб.

Во Лов за плескавицата Краби, стапнуваме во чевлите на Детски да порази ги миниците на Планктон и спаси ги нашите пријатели. За да ги надминеме нивоата, треба да собереме до 3 шпатули за кујна до вкупно 108, додека собираме парички и ги ослободуваме нашите пријатели. За разлика од другите адаптации на цртани серии, анимациите со ликовите се многу верни на сериите.

Лов на плескавицата Краби

Како што можеме да прочитаме во аргументот на оваа нова титула во која игра Детски Боб, има проблеми во Бикини, каде злобниот Шелдон J.. Планктон создаде план Украдете го тајниот рецепт Краби Бургер. За да го исполни својот план, таа има свои братучеди, братучеди кои мора да ги избегнеме за време на играта скокајќи ја над неа или удирајќи во нив.

Во „Лов за плескавицата Краби“, истражуваме некои од вообичаените поставки на шоуто, како што е Бикини од дното, Светот на ракавиците и очигледно Кофата за мамки, ќе скокнеме низ брануваа, ќе избегнеме медуза, ќе се спуштиме преку поштенски линии и ќе се трансформираме во различни апсурдни форми што ќе ни овозможат да извршуваме мисии.

Лов на плескавицата Краби

Како напредуваме низ играта, ги отклучуваме останатите ликови, како на пр Патрик, Сенди и Скјудвард кој ќе не придружува во следните фази и ќе се соочиме со Планктон, кралот Медуза и други морски суштества.

Лов на кангребурер, достапно само на Apple Arcade, тој е компатибилен со iPhone, iPad и iPod touch и потребно е да се искористи месечната претплата за да може да се ужива во овој наслов, месечна претплата што има цена од 4,99 евра месечно, 49,99 евра годишно и дава пристап до нас до повеќе од 100 наслови, наслови што не вклучуваат каков било вид реклама или набавки.

Лов на Krabby Burger (AppStore Link)
Лов со хамбургери во Краби

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.