С Everything што Apple ќе претстави на настанот на 14 септември

https://www.youtube.com/watch?v=Eo0s_6jISe4

Овој 14 септември Имате важен состанок со нас, во Actualidad iPhone ќе го следиме настанот за презентација на новиот iPhone 13 во живо, но тоа нема да биде единствената новина, барем од она што успеавме да го знаеме по протекувањето.

Откријте со нас сите новости што Apple ќе ги претстави на следниот настан на 14 септември, како што се iPhone 13, Apple Watch Series 7 и новите AirPods. Сигурни сме дека нема да сакате да го пропуштите, затоа запишете на вашиот календар состанокот што го имате кај нас за најспецијалниот настан што компанијата Купертино го слави секоја година.

Каде да го гледате настанот за лансирање на Apple

Првото нешто е да се осигураме како ќе го живееме настанот на Apple, ќе го видиме во најригорозните директни, како и секогаш, преку официјалниот пренос што Епл ги става на располагање на корисниците можете да го следите во живо, меѓутоа, во Actualidad iPhone ќе направиме пренос преку YouTube во кој ќе ви ги кажеме сите новости, нашето искуство и секако ќе ве придружуваме одговарајќи на вашите прашања, затоа Го препорачувам тоа посетете го каналот на YouTube на Actualidad iPhone и правете ни друштво.

Ајфон 13 ќе биде кралица на танцот

Новиот iPhone за учебната 2021/2021 година ќе биде претставен уште еднаш електронски и дигитално на настанот што ќе се одржи на 14 септември. Што се однесува до дизајнот, ќе имаме огромна сличност со неговата претходна верзија, со две значајни разлики, првиот во однос на екранот, каде што ќе се наоѓа малку редизајниран „изрез“ што ќе има иста длабочина, но потесна презентација што ќе го помести микрофонот до горниот раб на екранот, подобрувајќи ја пропорционалноста и употребата на истиот. Од друга страна, исто така, ќе имаме малку поголем модул за камера што ќе ја смести новата технологија во овој поглед.

 • iPhone 13 mini: со 5,4-инчен екран, наследник на iPhone 12 mini.
 • iPhone 13: со екран од 6,1 инчи, наследник на iPhone 12.
 • iPhone 13 Pro: со екран од 6,1 инчи, наследник на iPhone 12 Pro.
 • iPhone 13 Pro Max: со 6,7-инчен екран, наследник на iPhone 12 Pro Max.

Во склад со дизајнот, Apple може да претстави нова „мат црна“ за верзијата Про, придружена со розова боја која би ја заменила Пацифичката сина боја на iPhone 12. Што се однесува до стандардниот опсег, се претпоставува дека тие ќе ја наследат палетата на бои на iMac.

Враќајќи се на екранот, се фокусираме на нов OLED панел произведен од Samsung, но овој пат дефинитивно се обложува на 120 Hz, стапка на освежување што конечно ги става телефоните на Apple лице в лице со алтернативи на Android во овој поглед. Како што можеме да видиме, екранот ќе биде големиот корисник на оваа битка на новини, тој за возврат ќе го добие системот Always On Display во кој уживаа некои корисници од Apple Watch Series 7, без да имаме филтрирано каква содржина можеме поглед без да мора да го вклучите iPhone.

IPhone 13 камера во нов концепт

Во оваа насока, Apple се надева не само да го подобри системот MagSafe за iPhone претставен минатата година, но исто така ќе го зголеми вбрзо полнење до 25W и обновени капацитети:

 • iPhone 13 Mini: 2.406 mAh
 • iPhone 13: 3.100 mAh
 • iPhone 13 Pro: 3.100 mAh
 • iPhone 13 Pro Max: 4.352 mAh

Што се однесува до поврзувањето, Apple ќе се обложи на Wi-Fi 6E за сите ваши уреди, како и антената за поврзување 5G полн со сите верзии на iPhone. Од друга страна, речиси и да нема податоци за обновување на камерите, па се очекува скокот да биде во однос на квалитетот на „ноќниот режим“, подобрувањата на софтверот и секако големината на сензорот.

 • iPhone 13/13 Mini:
  • 5,4 / 6,1 инчи
  • Лична карта 2.0
  • A15 Bionic
  • 5G полн
  • Wi-Fi 6E
  • Брзо полнење 25W
  • 64/128/256 GB
  • Двојна задна камера
  • Precio: Од 699 евра
 • iPhone 13 Pro / 13 Pro Max
  • 6,1 инчи / 6,7 инчи
  • Лична карта 2.0
  • A15 Bionic
  • 5G Целосно
  • Секогаш на екранот
  • 120 Hz
  • 5G Целосно
  • Wi-Fi 6E
  • Брзо полнење 25W
  • 128/256/1000 GB
  • Тројна задна камера
  • Precio: Од 1159 евра

Apple Watch Series 7, негово најголемо обновување

Новиот Apple Watch радикално ќе го обнови дизајнот на куќиштето за прв пат од неговото претставување, усвојувајќи ги рамните и агресивни форми што Apple ги воведува и во опсегот на MacBook и во iPad Air и iPhone. На овој начин ќе одиме на „рамно“ предно стакло и рабови во склад со iPhone што се продава. 

Willе се обложува на нови сензори кои ќе овозможат, покрај мерењето на пулсирањата, заситеноста со кислород во крвта и изведување на електрокардиограм, како што тоа го правеше досега, измерете ја телесната температура. Помалку веројатно ќе пристигне способност за мерење на гликоза во крвта.

Apple Watch 7 црно

Долго се зборуваше за бои, Иако знаеме дека Apple ќе се обложува на црна и сребрена боја како фиксна, не е познато дали ќе продолжат да произведуваат верзии во сина или црвена боја. Findе најдеме мало подобрување во процесорот на Apple Watch Series 7 што ќе се нуди во големини 41mm и 45mm со супериорна употреба на екранот. Цената ќе започне од 429 евра за најстрогата верзија на уредот.

AirPods 3, уште една радикална промена во танцот на дизајните

Во последен момент, новите AirPods, „отворени“ слушалки што се потпираат на дизајнот на AirPods Pro, додека ја одржуваат суштината на традиционалните AirPods, се вовлекоа во прославата. Во теорија, овие слушалки ќе пристигнат без откажување на бучава, иако се имплементира компатибилност со просторно аудио на Apple и, се разбира, кодекот неопходен за репродукција на содржината на Dolby Atmos. 

Клони AirPods 3

Тие ќе ги подобрат перформансите на аудио благодарение на H1 процесорот и динамичен засилувач сосема сличен на оној што е присутен во AirPods Pro. Исто така, тие ќе ја интегрираат технологијата за подобрување на разговорите за оштетените слух и ќе бидат дел од „пребарувањето“ мрежа што ја отворија со AirTags. Цените на AirPods се очекува да бидат околу 200 евра, но тоа можеби треба да остане малку подалеку од AirPods Pro.

Во кое време да го видите настанот за презентација на iPhone 13

Настаните на Apple обично се одржуваат во 10:00 часот во Купертино (Калифорнија), меѓутоа, промената на времето не треба да биде пречка, во тоа време можете да уживате во вашата земја:

 • Шпанија: на 19: 00 часови / 18:00 часот на Канарските Острови
 • САД (Њујорк / Источен брег): кај 13: 00 часа
 • Аргентина: кај 14: 00 часа
 • Боливија: На 13: 00 часовите
 • Бразил: кај 14: 00 часа
 • Чиле: кај 13: 00 часа
 • Колумбија: кај 12: 00 часа
 • Коста Рика: кај 11: 00 часа
 • Куба: кај 13: 00 часа
 • Еквадор: кај 12: 00 часа
 • Ел Салвадор: кај 11: 00 часа
 • Гватемала: кај 11: 00 часа
 • Хондурас: кај 11: 00 часа
 • Мексико: кај 12: 00 часа
 • Панама: кај 12: 00 часа
 • Парагвај: кај 13: 00 часа
 • Перу: кај 12: 00 часа
 • Порторико: кај 13: 00 часа
 • Доминиканска Република: кај 13: 00 часа
 • Уругвај: кај 14: 00 часа
 • Венецуела: кај 13: 00 часа

Запомнете, имате состанок со нас на YouTube Actualidad iPhone каналот што нема да сакате да го пропуштите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.