Ова се клоновите на Apple Watch Series 7 што веќе се продаваат во Кина

Клонирајте ја серијата Apple Watch 7

Се чини дека чекањето е при крај. За неколку недели ќе имаме презентација на нов iPhone 13 и Apple Watch Series 7. Се зборуваше многу за овој најнов уред во последниве месеци, особено за неговиот нов поубав дизајн со две нови големини во споредба со претходните генерации. Сепак, нема ништо сигурно и Apple може да го изненади денот на настанот, иако се чини дека дизајнот е доста потврден со сите гласини. Неколку недели по неговото официјално претставување Клоновите на Apple Watch Series 7 веќе се продаваат во кинеските продавници дека естетски би можеле да личат дури и без да го потврдат нивниот официјален дизајн.

Apple Watch Серија 7 Кина

Клоновите на Apple Watch Series 7 се веќе продадени пред неговото официјално претставување

За не повеќе од 50 евра се среќаваме два клона од серијата Apple Watch 7 или барем со дизајн доста сличен на она што официјално се очекува. Протекувањата објавени во последните недели заедно со рендерите кои конкретно го покажаа нивниот дизајн се користеа за кинеските компании создадоа свои часовници што го симулираат дизајнот на седмата генерација на часовникот на Apple.

Дизајнот не е с everything, се разбира, бидејќи софтверот што го интегрираат иако се обидува да изгледа како watchOS не е далеку копија од него. Сепак, на хардверско ниво има 68-инчен IP1,82 екран, сензор за заситеност со кислород, како и неколку сензори за следење на активноста. Иако го продаваат како да е тотално нов часовник, сепак е нереална копија на можен уред на Apple кој може да има ист дизајн.

Поврзана статија:
Серијата 7 на Apple Watch ќе донесе нови бирање прилагодени на неговиот нов екран

За оние фанови кои сакаат да се преправаат дека имаат часовник од следната генерација, ова можеби е вашиот уред. Сепак, ниту хардверот, ниту софтверот, а уште помалку завршните работи ќе бидат исти како и оригиналниот уред од висока класа како Apple Watch. Она што е iousубопитно е што Кина дизајнираше и пласираше таков уред толку брзо. Плагијат дизајн што конечно може да го има Apple Watch Series 7.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.