Ова може да бидат слушалките на Apple

По лансирањето на AirPods пред нешто повеќе од една година и HomePod пред неколку месеци, се чини дека Apple е решено да продолжи да истражува во категоријата аудио додатоци за својот екосистем, иГласините сугерираат дека следниот производ може да бидат слушалките „на уво“.

Задолжување елементи за дизајн од HomePod, во криви Тие направија дизајн кој иако нема многу можности да стане реалност, може да ни помогне да започнеме да добиваме идеја за тоа какви би биле следните слушалки на „Епл“. комбинирајте ја можноста на AirPods со квалитетот на звукот на HomePod. Ние ги прикажуваме на видео.

Обврската Епл Музик да биде најважниот систем за стриминг на музика за неколку години е дадена, а Епл знае дека за да се случи ова мора да го опкружува со додатоци за сите вкусови. Од оние кои сакаат слушалки што можат да ги земат каде било како AirPods, со искрено добра автономија и сега веќе познатата „магија“ што ја прави врската со новите уреди скоро автоматска, до оние што сакаат да уживаат во музиката со квалитетот што го сака звучникот HomePod нуди. Ексклузивноста и затворениот екосистем ќе бидат она што на крајот ќе ги натера оние кои се сомневаат да се одлучат за Apple Music, наместо Спотифај, неговиот најголем ривал.

Овие нови слушалки би уживале во многу од карактеристиките на HomePod, како што е можноста да ги контролирате нашите додатоци компатибилни со HomeKit и кој знае дали тие можеби дури и први ќе го поддржуваат AirPlay, предуслов за супериорен квалитет на звукот, веќе. повеќе ширина на опсег од Bluetooth, и затоа подобро аудио. Концептот додава и два мали ЛЕД-екрани кои, како HomePod, би го покажале Сири кога комуницираат со негонешто нешто непотребно бидејќи кога носевме слушалки не би го виделе тоа. Најсмелите гласини зборуваат за крајот на годината, а најконзервативните датумот на излегување го земаат до 2019 година. Ние ќе продолжиме да известуваме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.