Ова ќе биде iPhone 7 според аналитичарите на KGI, сите новости

iphone-7-септември

KGI е прилично популарно општество за аналитичари, иако се реални во последно време тие се повеќе познати по своите неуспеси отколку по своите успеси. Briefе направиме кратко резимирање на сите овие вести што KGI ги предвиде за презентацијата на iPhone 7 што ќе се одржи на 7 септември и дека, се разбира, ќе продолжиме во најригорозните директни овде, во Актуалидад iPhone, со подоцнежниот Podcast посветен на вестите што може да се појавија за време на „Keynote“. Дали ќе ги пропуштите? Ова се секоја од новитетите што iPhone 7 ќе ги има според тимот на аналитичари на KGI.

Добро и убаво, но не и ефтино. IPhone 7 главно ќе биде одлично реновирање на iPhone 6s, но промената во дизајнот е резервирана за следното издание, се сеќаваме дека 2017 година одбележува десет години од лансирањето на iPhone, и сè укажува на тоа дека Apple ќе брза да започне специјално издание и карактеристика за да ги одбележи овие важни датуми.

Ажуриран процесор и спектар на бои

IPhone 7 Plus двојна камера

Тимот KGI се обложува дека Apple ќе го вклучи својот нов Apple A10 SoC во уредот, за да му обезбеди максимална моќност што е достапна на пазарот. Сепак, денес iPhone 6s и iPhone SE лесно се бранат од сите предлози на ниво на апликација, без да станат неуредни. Брзината на процесорот ќе се зголеми на 2,4 GHz, што е значително зголемување од сегашниот Apple A9.

Тоа нема да биде единствената и интересна новина, на ниво на дизајн ќе видиме неколку естетски промени, но ќе биде додадена нова боја. Се сеќаваме колку луѓето беа воодушевени од темната црна боја што ја понуди Apple на iPhone 5, сепак нивните проблеми со бојата предизвикаа Apple брзо да се ослободи од моделот. Сепак, KGI уверува дека „Епл“ ќе лансира нова боја, позната како „црна пијано“, што ќе го замени „сивиот простор“, нудејќи ни чисти и потемни црнци, како оние што ги најдовме досега во „Епл“. Сепак, ова «пијано црно»Arriveе пристигне во придружба на«сјајно црно„Apple секогаш се карактеризираше со сјајна црна боја, како онаа што ја најдовме од iPhone 3G до iPhone 4s, лакираната кожа се враќа.

Подобрувањата на нивото на хардвер продолжуваат

iPhone 7 црно

Во однос на внатрешните подобрувања, iPhone 7 ќе понуди SoC произведен од TSMC како што веќе споменавме, но во делот за големини и резолуции сè уште сме заглавени во 2014 година, Apple ќе ги задржи 4,7 и 5,5 инчи од моделот Plus. Иако панелот iPhone 7 ќе се подобри со технологија во боја преку софтвер (според KGI), тие нема да ја подобрат резолуцијата, друг дел што ќе биде резервиран за iPhone на 2017 година, претпоставувајќи дека 10-годишнината на iPhone.

Камерата е уште еден аспект што даде најмногу говор, KGI бргу го потврди системот за двојна камера за iPhone 7 Plus со оптички зум, составен од широк агол и класичен. Двете камери ќе имаат сензор од 12 MP и секако тие ќе ја одржат оптичката стабилизација на сликата. Ова е функција што 4,7-инчниот модел исто така ќе ја наследи, всушност, се претпоставува дека камерата во моментов на iPhone 6s Plus ќе биде на 6-инчниот iPhone 4,7. Apple исто така го подобри системот за блиц за да го зголеми квалитетот на сликите на iPhone камерата во услови на слаба осветленост, неговата задача што чека, од два на четири LED диоди.

RAM меморијата исто така би достигнала до 3 GB, нешто во што почнавме да се сомневаме, и повеќе со грешките на KGI, сепак, минималното складирање ако оди од 16 GB до 32 GB, додека максималното складирање исто така оди од 128 GB до 256 GB, добра вест за луѓето со недостаток на простор. Нешто што KGI исто така обезбедува и не изненадува е сертификацијата IPX7, што би ја направило водата подвижна до еден метар за триесет минути. Сето ова ќе мора да почекаме до 7-ми за да го знаеме тоа сигурно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Претприемач dijo

  Бидејќи немам ништо друго, мислам дека ќе го задржам мојот iPhone 6s и чекам следната година, не гледам карактеристики што ме тераат да го менувам мобилниот и да плаќам нов.

  1.    лонплеи dijo

   Јас исто но со моите 6 плус. Ако гласините се точни, само ќе ја забележите промената во џебовите.