TimePorter, сè што ви треба за да патувате со вашиот Apple Watch

ТајмПортер-11

Имаме сè повеќе електронски уреди што секогаш ги носиме со нас и затоа патувањата претставуваат проблем кога станува збор за носење на сè што е потребно за нивно полнење, додатоци за нивно користење, итн. Овој проблем е уште поизразен со Apple Watch затоа што на каблите и полначите мора да ги додадете и ремените што ги разменуваме. Дванаесет Југ размисли за тоа и ни нуди TimePorter, Прекрасна транспортна кутија за Apple Watch во која можеме да носиме се што е потребно за да го наполниме нашиот часовник, неколку ремени и одозгора станува практична основа за полнење. Повеќе слики и видеопреглед подолу.

 

ТајмПортер-03

Тоа е практична модифицирана футрола за очила со врвни материјали и завршни работи што гарантираат дека вашиот часовник ќе биде совршено згрижен и дека исто така нема да се судира никаде. Неговата надворешност не може да биде подискретна, а кожата што ја покрива (достапна во црно-бело) се прекинува само во централниот дел на горниот капак со мал силиконски приклучок со логото на неговиот производител. Ова е совршено решение да ја претворите оваа торбичка за носење во полнач користејќи го оригиналниот кабел за полнење на Apple Watch.

ТајмПортер-07

. Сè што ви треба за да одите неколку дена со вашиот Apple Watch и да можете да уживате без да останете без батерија и исто така да можете да го менувате ременот според пригодата.

ТајмПортер-13

Горниот капак може да се навали така што додека се полни, да можеме да го ориентираме нашиот часовник и удобно да го гледаме екранот. Овој систем има проблем со затворени ремени, како што се милански или врски со врски, бидејќи самиот ремен спречува капакот да се отвори целосно, но обично е повеќе од доволно за да го имате под агол од 45º што овозможува да се гледа екранот без проблеми . Овие едноделни ремени исто така го спречуваат режимот Nightstand, кој можете да го користите со дводелни ремени како тренерите на Apple. Но, ако сакате подетално да го видите овој Дванаесет јужен тајмпертер и како можеме да ги сместиме додатоците внатре, најдобро е да го погледнете следното видео. TimePorter сега е достапен на Дванаесет јужна официјална веб-страница за 49,99 УСД, плус 18 УСД за меѓународна испорака. Се надевам како и останатите производи на компанијата наскоро ќе стигнат до физички и онлајн продавници во останатите земји.

Мислење на уредникот

TimePorter
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
49.99
 • 80%

 • TimePorter
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 70%

Добрите

 • Добар дизајн
 • Добри завршни работи и материјали
 • Компактен и лесен
 • Држи повеќе ремени, кабел за полнење и полнач
 • Подвижен капак што овозможува прилагодување на аголот на гледање

Contras

 • Прашања од едноделен ремен
 • Мора да го користите официјалниот кабел за полнење за Apple Watch

Галерија со слики


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.