TextBlade ултра-пренослива тастатура за iPhone и iPad

Во моментов на пазарот има безброј Bluetooth тастатуриНекои навистина добри како оние од брендот Logitech и други навистина толку лоши што нè натераат да го мразиме овој тип на уреди ако не сме имале можност да пробаме квалитетен. Денес ќе разговараме за нова тастатура од Waytools наречена TextBlade која е дефинирана како нов вид на уред за пишување.

Како можете да видите на видеото што е главно на овој пост, тастатурата се состои од три дела, каде што го наоѓаме типичниот изглед на QWERTY со патување со целосен клуч што го имитира чувството на работната механичка тастатура. Копчињата се два од трите дела што ја сочинуваат тастатурата. Вселенската лента е магнетски прикачена на деловите од тастатурата, каде што се наоѓа и батеријата на уредот.

Според Waytools, батеријата на уредот може да достигне еден месец од животот без потреба од целосно полнење. Функцијата за брзо полнење (околу 10 минути) ви овозможува да го користите уредот три дена без да го полните.

Сега е време да се зборува за цената, што е токму она што се вели ефтино. Оваа преносна тастатура има, но не и моќ, има по цена од 99 долари. Пакетот вклучува тастатура, конекција за полнење и поддршка за поставување на iPhone во соодветна позиција за пишување. Бидејќи се навистина мали парчиња, и адаптерот за полнење и поддршката за iPhone може да се купат независно ако изгубиме кое било од двете. Ако сакате да ја резервирате вашата или знаете повеќе информации за оваа тастатура можете да поминете низ мрежата на Waytools.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.