Тестенини!, Придружувајќи им се на главите во апликацијата за оваа недела

Јуфки! Како и секогаш, штом заврши промоцијата на апликацијата, започнува нова што ќе трае седум дена. Овој пат, играта на неделата апликацијата на неделата е игра наречена Јуфки! во која ќе треба да ги составиме главите заедно, но не и оние што ги имаме на рамената, за да можеме да ги поврземе сите како што бара од нас играта.

Како она што веќе е тренд практично во сите игри од овој тип, првите нивоа на тестенини! тие ќе служат како упатство. Но, според мене, упатството за оваа игра е едно од најкратките што некогаш сум го пробала. Во другите игри, нивоата што служат како упатство се многу повеќе, односно има многу лесно да се достигне една што претставува вистински предизвик. Во тестенини! тешкотијата ќе се појави кога ќе поминеме многу малку нивоа.

Тестенини!, Игра загатка што ќе ве стави на тест

Како што можете да видите на видеото, единственото нешто што треба да го направиме во апликацијата за оваа недела е допрете ги различните парчиња на загатките. Притоа, ќе се вртиме и тие можат да бидат поставени едни пред други за да создадат нешто што изгледа како патеки за цевки. Звучи лесно, нели? Можеби е, но морам да признаам дека се изморив на ниво 4 во кое веќе има премногу парчиња за да ја загреам главата сега на лето.

Парчињата може да се преместат во 4 насоки како да се страни на квадрат, но исто така можеме да играме со шестоаголници, што додава уште поголема тешкотија на играта, во случај да ви се допадне да преземете вистински предизвик.

Како што секогаш велиме, вреди да се искористи гратис Со тековната промоција, преземете ја играта, поврзете ја со нашиот Apple ID и потоа видете што правиме со неа. Мило ми е што го добив бесплатно во случај да сакам да го играм во иднина, но мислам дека нема да го оставам инсталиран на мојот iPhone.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.