Ние ги тестиравме држачите за автомобили во Океј, безбеден облог

Океј монтирање на автомобил

Цел ден дававме малку трска на додаток за нашиот iPhone, кој за многумина е неопходен, држачите за автомобили. Честопати не можеме да го оставиме телефонот на кое било безбедно место во автомобилот, бидејќи тие имаат тенденција да летаат во ситуации на нагло сопирање или едноставно сакаме да го користиме вашиот iPhone како прелистувач. Поради тоа Ауки има прилично добра палета на монтирања на возила што ги задоволува сите вкусови, со помош на магнет, со стегање и стандардните држачи за стаклото на возилото. Ако размислувате да добиете поддршка за удобно носење на вашиот iPhone во автомобилот, не двоумете се да влезете во нашата анализа.

Конвенционален модел на шофершајбната (HD-C6)

ејки 7

Ова е класичниот модел, оној што ќе го претпочитаат оние што користат GPS iPhone на патување или едноставно сакаат да прочитаат некаков вид на индикација без да го изгубат погледот од патот, без сомнение најбезбеден и за уредот и за нас, бидејќи тоа гарантира дека ќе го чуваме нашето внимание каде мора да биде. Во тестовите се покажа како најотпорен.

За разлика од другите потпори, задната гума што се држи до шофершајбната е далеку од тоа да биде типична гума што мора да ја навлажниме за правилна примена во вакуум, таа е придружена со самолеплив силикон кој не губи приврзаност покрај класичниот вакуум систем, кој гарантира дека поддршката ќе остане недопрена и на вистинското место. Покрај тоа, поддршката е мобилна, овозможувајќи му на уредот да ротира 90 степени во сите правци, поудобно невозможно. Поддршката има прилично добро скриено копче за назад што, кога ќе се притисне, ги отвора краците на уредот за да се смести нашиот iPhone. Тука ја гледаме поддршката во вистинска употреба.

Класичен штанд на Ауки

Тој мал одмор од долниот дел може да се преклопи кога не држите телефони, како и страничните лопатки што се преклопуваат назад, за да му дадете полесен изглед кога нема ниту еден уред внатре. Во пракса тоа е многу добро дизајниран штанд, во прилично робусна и полирана црна пластика. Покрај тоа, како и обично, Ауки исто така разгледува низ нашиот уред, сите области во контакт со iPhone се покриени со нелизгачка гума што обезбедува најдобар можен зафат. Уште еднаш, ако вашата намера е да го користите екранот како GPS, ова е ваш избор, покрај тоа што ќе ни дозволите, за разлика од другите поддржувачи, да го ставаме уредот и вертикално и хоризонтално. Дали сте заинтересирани? Вообичаената цена е 29,99 €, но Во моментов е намален на Амазон на 15,99 €, тоа е добар момент Не се пронајдени производи

Мала магнетна заграда (HD-C5)

Aukey поддршка со магнети

Оваа заграда е оној што ме разбуди најмногу curубопитност преку системот за зафат што го предлага преку магнет. Несомнено, тој е оној што останува незабележан во возилото и оној што бара најмалку движења, едноставно мора да го доведете iPhone до магнетот, така што правилно да се одржи во посакуваната позиција. Магнетот е обложени уште еднаш со нелизгачки гумен слој што ќе го заштити нашиот iPhone од непожелни гребнатини.

Каде е финтата? Вие прашувате. Па и во двете мали магнети што ни ги дава Ауки во пакувањетоПо наш избор, можеме да избереме поголема потпора, со леплив лепак позади тоа несомнено ќе биде опцијата што ќе добие најмал прием поради неможноста да се откачи без да се фрли материјалот и евентуално да се оштети телефонот. Сепак, тој исто така вклучува и кружен магнет, составен од истиот самолеплив силикон дека поддршката HD-C6 и дека ќе ни овозможи со малку напор да ја ставиме и отстраниме на нашиот iPhone онолку пати колку што сакаме да обезбедиме екстремна поддршка, морам да признаам дека бев изненаден од тоа како се лепи силиконот. Сепак, за да го отстраниме, ќе мора да повлечеме со доволно сила. Друга опција е да го поставите големиот правоаголен магнет помеѓу уредот и вообичаената кутија што ја користиме, а нашиот iPhone исто така ќе биде залепен на поддршката на правилен начин. Ова е пример со употреба на самолеплив силиконски кружен магнет.

Држач за автомобили Ауки

Морам да кажам дека поддршката може да ни даде најмалку гаранција за совршен зафат и секако не се препорачува за оние кои се навикнати да патуваат по патишта или за професионалци, но без сомнение за стандардна употреба на добри патишта тоа е оној кој трае најдолго. ќе нè спаси. Удобно и прилично симпатично во нашето возило, сè додека механизмите не се пречка за нас. Цената, во линијата на додатоци на Aukey, може да ја купите нормално за 19,99 €, иако во моментов Намален е за 50% на 9,99 €, не двоумете се и искористете ја понудата што ви ја нудат Не се пронајдени производи

Класичен мал штанд (HD-C7)

Држач за автомобили Ауки

Оваа поддршка, како и претходната се става во отворите за проветрување на нашето возило, така што тоа не значи голема загуба на простор или мобилност во возилото. Иако може да изгледа дека не гарантира целосна поддршка, без сомнение по тестовите сум пријатно изненаден од системот, станувајќи мој омилен меѓу трите. Крилото десно од заградата може да се повлече така ни овозможува да го поставиме уредот во соодветна ширина и тој се прилагодува автоматски, покриен како и претходните во слоеви на нелизгачка гума правилно поставена за да обезбеди висококвалитетна поддршка, ова ќе биде резултатот.

Носител на автомобили Ауки

Прилично кокетно, а за возврат составено од робусни материјали што означуваат квалитет. Без сомнение, тоа е мојот омилен избор, бидејќи, се разбира, тој исто така овозможува уредот да биде поставен хоризонтално, така што можеме безбедно да го користиме како GPS индикатор или навигатор. Главата е малку подвижна, така што ќе ни овозможи да го фокусираме уредот во ориентација што ќе ни овозможи да си заштедиме непријатности во форма на рефлексии и да ги поставиме на директен дофат на нашата визија за да не изгубиме детали на патот. Најдобра? Цената, за 19,99 € можете да ја купите на Амазон обично, но исто така е и во А. 50% попуст паѓа на 9,99 € en Не се пронајдени производи

Доколку ви се допаднала, запомнете дека тие моментално се на попуст на Амазон, прилично квалитетна алтернатива од призната марка додатоци како што е Ауки. Се надевам дека овој напис ви помогна да одлучите каква поддршка да купите. Ако имате какви било прашања, запомнете дека во делот за коментари со задоволство ќе бидете присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алонсо dijo

  Онаа со вентилациони решетки, се сомневам дали ќе работи кога се во скоро хоризонтална рамнина ... (пежо 407)
  Замислувам да го држам терминалот на дното и тогаш ќе биде тешко да се наполни истовремено, нели?
  Ако го држам на средина нема да можам да го ставам исправено ...
  Јас го користам како прелистувач, вертикално

  Со почит