Ние ја тестиравме моќната банка на Ламсинг, 13000mAh

тешка банка

Денес треба да зборуваме за Powerbank, оние преносни батерии што толку многу ни требаат во одредени периоди ... Бесконечната батерија сè уште не е измислена, и иако се повеќе и повеќе батерии се додаваат на нашите уреди во повеќе од една прилика, ќе ви недостига дополнителна батерија што ќе ве спречи да барате лудо за приклучок каде и да одите (видов повеќе од еден закачен на приклучоците во метро Мадрид).

Y кој подобар начин да ви кажам како работат овие енергетски банкиНа пазарот има мноштво, во многу установи тие ќе ви ги дадат како промоција, но ако сакате нешто сигурно, нема да имате друг избор освен да завршите низ кутијата. Се разбира, тие не вклучуваат голем финансиски трошок и вистината е дека тие ќе ве спасат во голем број на прилики. Ние ви го донесеме 13000mAh Лумсинг моќна банка, powerbank со голем капацитет што ќе ви овозможи да го полните вашиот iPhone до 6 пати. По скокот ви кажуваме сè што можете да најдете со оваа моќна банка од 13000mAh од марката Lumsing ...

луминг амбалажа на моќната банка

Пакување

Прво нешто пакување, штом ќе ја отворите кутијата што ќе ви ја дадат момците од Амазон (јас Го добив следниот ден по моја нарачка благодарение на придобивките од Amazon Premium што ги имаат момците Lumsing) ќе го најдете следново: батерија, USB-MicroUSB кабел да го полните со кој било USB полнач што го имате (ако користите таков како iPad, ќе биде потребно помалку време за полнење), а упатство за употреба и триптих што ве известува за 18-месечната гаранција со која има оваа моќна банка „Лумсинг“.

луминг полнење на powerbank

Перформанси и сигурност

Лаумсинг моќната банка што успеавме да ја тестираме е 13000mAh, прифатлив капацитет, Имав и други енергетски банки и мислам дека оние кои се меѓу 13000 - 16000mAh се најпрепорачливи: тие ќе ви траат прифатлив број обвиненија и ќе имате повеќе од контролирано ниво на полнење. Во оваа прилика потврдив дека сум можел да вчитам до 6 пати на iPhone 6Да, мора да имате предвид дека ако го користите за полнење повеќе уреди на крајот, нема да можете да направите толку многу полнења од вашиот главен уред, но во основа тоа е да имате малку контролиран капацитет на батеријата. За ова, моќната банка вклучува единствено копче што се користи за вклучување и проверување на нивото на полнење (со четири сини LED диоди што светат во зависност од полнењето на батеријата).

И да, како што ви реков, можете да ја користите оваа моќна банка за да наполнете повеќе од еден уред, нешто сосема нормално денес (iPhone, iPad, уреди на нашиот партнер ...). Најдоброто нешто е што вклучува две USB порти (ист напон како полначот на iPhone) за да можеме да ги извршиме тие истовремени полнења без проблеми. Откако ќе завршите со неговиот товарТреба само да го поврзете USB-MicroUSB што се појави во пакувањето Lumsing и да го поврзете со кој било USB полнач, ќе биде потребно време, затоа препорачувам наполнете го ноќе.

на Батериите што ги монтира оваа моќна банка на Lumsing се произведени од Samsung Значи, ова е квалитетна батерија, без кинески енергетски банки што ви ги даваат во банка или во супермаркет, со „Lumsing“ од 13000mAh имаме уверување дека нашите уреди ќе се полнат без проблеми и дека напонот на полнење на нашите уреди воопшто нема да влијае. Мора да бидеме внимателни со тоа што го купуваме и не треба да им веруваме на батериите со „ист капацитет“ за помалку од 5 евра. Оваа моќна банка Има повеќе од прифатлива цена, 25,99 евра ставена дома, затоа е многу моќна банка за разгледување.

Да, може да добиеме нешто погрешно со сè, во овој случај би се осмелил да го кажам тоа ќе мора да бидете малку внимателни со батеријата, има неколку Металик сјај завршува што ако ги занемарите ќе заврши со необична гребење, но еј, на крајот секогаш треба да размислувате да се грижите за работите, не се посветувајте на играње тенис со оваа батерија и нема да претрпи никаква несреќа. Многу естетска батерија што секој ќе ја види со завист кога ќе ја извадите за да им даде живот на вашите мобилни уреди. Тежината може да се сфати како друг проблем (295 g), но ако сакате powerbank со голем капацитет е она што го добивате ...

Мислење на уредникот

Lumsing® Надворешна батерија 13000mAh
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
25,99
 • 100%

 • Дизајн
  Уредник: 100%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 100%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 100%

Добрите и лошите страни

Добрите

Дизајнот и неговиот голем капацитет ја прават оваа батерија одлична опција за да не остане без батерија во ниту еден наш уред.

Contras

Сјајните завршни работи можат да бидат хендикеп на батеријата бидејќи е метална, лесно е да се заврши со некои

Значи, ако барате квалитетна моќна банка, осмелете се со оваа Искористувајќи моќна банка од 13000mAh, ја имате за 25,99 € Плус има придобивки од Amazon Premium, Можете да го имате дома бесплатно за само 1 ден ако станете премија (секогаш можеш пробајте го Премиум на Амазон за 1 месец бесплатно и потоа деактивирајте го).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Anоан Рокетер dijo

  Здраво Карим!
  Многу добар "преглед" на оваа батерија. Изгледа многу интересно.
  За жал, постои „големиот дискриминаторски скандал во Амазон“ против жителите на Балеарските острови.
  Не смееме да ја купуваме оваа батерија затоа што курирските компании што ги користи „Амазон“ не го дозволуваат тоа во авиони. Добро, но што е со бродовите? Па не. Изгледа дека Амазон се откажува од овој транспортен систем.
  Како и да е. Тоа е тоа што е. Но, ти кажувам за да знаеш. Не сите што сјаат е злато.
  Со почит.
  Anоан Рокетер.

  1.    Луис Падилја dijo

   Прекрасно ... Неверојатно дека ова се случува деновиве

 2.   Карим Хмејдан dijo

  Многу добар придонес!
  Немав идеја