Ние ги тестиравме случаите на Otterbox Defender за iPhone 6 (крајна заштита)

Како што многумина веќе знаете Немав доволно среќа да го свиткам мојот iPhone 6 во есен со планински велосипед, со iPhone 5s што го користев а специјална обвивка при возење на мојот велосипед, затоа повторно го купив, но овој пат за iPhone 6, и бидејќи мислам дека е многу добра опција да ги заштитиме нашите iPhone телефони ако спортуваме или едноставно ако сме малку „големи раце“, ќе ви покажам овој случај со детали.

Вашето име е Отербокс бранител, тоа е покритие со три различни слоја на заштита што ќе го направи вашиот нежен iPhone 6 (или iPhone 6 Plus или кој било претходен модел) неуништлив. Заштита во два слоја за уредот и уште два слоја за екранот, прочитајте за да дознаете повеќе за тоа.

задниот бранител на витрината

Три корици во едно

Otterbox Defender е збир на корици, всушност, обвивка што се вклопува во друга обвивка да се заштити од капки, испакнатини и гребнатини. Првиот капак е А. цврста школка со внатрешна гума што ќе го заштити вашиот iPhone од тешки удари и падови; овој слој вклучува а пластика за заштита на екранот гребнатини и друга потенка пластика за покривање на копчето Home и сензорот за отпечатоци и спречете го да се навлажни или да добие прашина.

Вториот слој на бранителот е а прилично густ гумен ракав, што ќе ги дистрибуира напорите на ударите и / или падовите и дека заедно со внатрешната обвивка ќе го направат вашиот iPhone дури и да не знае дека паднал, го апсорбира секој удар, без оглед на висината од која паѓа. На ист начин, овој слој на гума ќе го направи вашиот iPhone да зафати било која површина, што ќе го направи уште потешко да падне.

Покрај тоа, овој случај вклучува а трет слој на заштита што служи како прицврстувачки клип и исто така како „пристаниште“ на прицврстување ако гледаме филм. Овој слој може да се постави на задната страна или на предната страна, каде што препорачуваме да го поставите, тој ќе го покрие екранот целосно со дебел слој од пластика, така што ќе се реши секој лош удар што може да настане на екранот.

предниот бранител на витрината

Вкупно со трите слоја iPhone е неуништлив, во замена ќе имаме зголемена дебелина на нашиот iPhone на многу значителен начин, но ова е логично ако сакаме заштита. Според мое мислење, овој капак не е прекривка за секојдневна употреба, иако во САД е многу популарен и може да видите многу луѓе со него во метро или на улица; Јас го користам за излезете на велосипед, да скијате или за каква било активност во која мојот iPhone може да биде во опасност, па затоа сум смирен, iPhone е скап уред за разбивање бидејќи не носи добра кутија.

Против

Јас само можам да го обвинам овој случај, пластика за заштитник на екранот (што многу добро ја извршува својата работа избегнувајќи гребење) ве тера да пишувате малку побавно, особено буквите што се наоѓаат на рабовите, тоа е нешто малку забележливо, но ако напишете брзо ќе го забележите. Решението за мене е да користам swype тастатура.

Дали Touch ID навистина работи со пластика напред?

Па да, изненадувачки работи исто како и без него. Момците од Otterbox дизајнираа тенка мембрана што се придржува до копчето целосно и не ги намалува перформансите на сензорот за отпечатоци во кое било време.

Можете да го видите на видеото, никогаш не ми успеа откако го имам и јас самиот верував дека нема да работи кога ќе го видам, едноставно Perfecto неговото работење.

Цените и достапноста

Цената за кориците iPhone 6 варира помеѓу 28 и 34 евра en Амазон во зависност од денот кога ќе го купите, официјалната цена е 49 евра, но да се заштеди со купување на Амазон нема смисла да се плаќа повеќе за истото.

Ако некој мисли дека е скап случај, можам само да кажам дека е така поевтино од официјалните корици од Apple и е многу покомплетен; Покрај тоа, целосната заштита на iPhone е бесценета, можноста да се расипе уред од повеќе од 700 евра со тоа што не се трошат 30 на футрола е нешто застрашувачко.

Ти можеш видете ги сите модели и бои, како и кориците за другите модели на iPhone со кликнување овде.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Оскар dijo

  Колку ужасен начин да се уништи спектакуларниот дизајн на iPhone 6!

 2.   Ману dijo

  Служи за 8-те пред да падне?