IOS 9.2.1 Тест за изведба на наследни уреди

Тест за iOS-9-2-1-бета-брзина

Една недела по официјалното лансирање на финалната верзија на iOS 9.2, Apple ја објави пред неколку дена првата бета верзија на iOS 9.2.1 за програмерите и 24 часа подоцна јавната бета верзија, така што сите корисници сакаат да помогнат во подобрувањето на перформансите со инсталирање може да го направи тоа. IOS 9.2.1 е достапен неколку дена и сега извршени се први тестови за брзина на постари уреди за да провериме дали работата на оваа нова верзија ја забрзува работата на уредите со најголем ветеран и за моментот од она што можевме да го видиме е тоа така.

И покрај ветувањата на Apple за време на WWDC дека ќе се фокусираат на подобрување на перформансите на постарите уреди, ова подобрување веќе долго време се појавува во форма на ажурирања. На видеата што ви ги прикажуваме подолу, можеме да забележиме одредено подобрување во перформансите, не е многу големо, но се чини дека сè укажува на тоа дека момците од Купертино навистина се фокусирале на подобрување на перформансите на уредите кои биле најдолго со нас.

Тест за изведба iOS 9.2 и iOS 9.2.1 на iPhone 5s

Тест за изведба iOS 9.2 и iOS 9.2.1 на iPhone 5

Тест за изведба iOS 9.2 и iOS 9.2.1 на iPhone 4s

И покрај тоа што е бета верзија, iOS 9.2.1, можеме да видиме како на уредот му треба помалку време да отвори одредени апликации мајчин имиња како што се Пораки и Камера. Веројатно, следните бета-верзии ќе ги подобрат перформансите и агилноста со кои остануваат инсталирано инсталирано останатите системски апликации.

Момците на @iApplebytes, кои ги направија тестовите, периодично извршувајте тестови за брзина на сите уреди компатибилни со најновата верзија на iOS 9 за да проверат дали нивните перформанси се подобруваат или се влошуваат со секоја нова верзија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Езе Де Мартиис dijo

  Би било многу добро да престанете со тестирање на најновиот iOS наспроти претходниот и да го сторите тоа против многу пораната верзија како што се iOS 8 или iOS 7 .. Таму навистина ќе видиме како работи.

 2.   Валентин dijo

  Хахахаха многу добро рече

 3.   Кокаколо dijo

  Оплакувања од корисници кои го обновуваа својот iPhone од iOS 3 се жалат дека iOS 9 е фатален под линијата ...
  ____________________________________________________________________________________________

 4.   Хуан Ц. dijo

  iOS 9.0 и подоцна, тоа е ѓубре за iPad 2, што е затворање на повеќето апликации во мојот случај

 5.   јошуекант dijo

  Сосема се согласувам со првиот коментар. Треба да направите споредби помеѓу 9.2.1 и најновата верзија на 8, односно 8.4