Tigra BXTIIP6P, водоотпорен и водоотпорен монтиран велосипед

Навлака за велосипед Tigra BXTIIP6P Сега кога (помина долго време) дека е лето, ние сакаме да излеземе надвор да спортуваме, особено првото нешто наутро или нешто пред да падне ноќта. Ако нашиот омилен спорт е кој било вид на велосипедизам, можеме да користиме апликации како „Рунтастик“ за да ни кажат колку брзо одиме, колку километри одиме и по која патека сме оделе, но за мене не е опција да се користи нараквица за ставете го iPhone-от. Една од најдобрите опции е футрола и застанете за iPhone 6 / 6s Tigra BXTIIP6P.

Мислам дека ќе бидеш со мене кога ќе кажам дека не може да се каже дека станува збор за футрола со одличен дизајн. Но, Tigra BXTIIP6P не е создаден за да го однесе на модна модна писта, туку за да го стави на управувачот на нашиот велосипед и да ни даде одлично ниво на спокојство. За разлика од другите монтирања кои се фокусираат на фиксирање на нашиот iPhone на управувачот, нешто што не ме остава смирен затоа што останува целосно непокриен, Tigra BXTIIP6P го покрива iPhone во целост и штити од удари и течности.

Tigra BXTIIP6P ќе ни овозможи да бидеме смирени додека вежбаме велосипедизам од секаков вид

Предниот дел на капакот има заштитна пластика, а на долниот дел има мембрана што дозволува ID на допир да го прочита нашиот отпечаток од прст отпечаток од прст. Ова е најмалку заштитениот дел од случајот. За сè друго, тој е заштитен со прилично густа пластика и е затворен за четири точки: две на левата страна (еден од нив е многу поголем и побезбеден), еден на дното и еден на горниот дел. Во областа каде што рамки има гума за да можеме да ги користиме копчињата, но тоа е целосно запечатено. Всушност, снимив забавено движење на плажа, во вода и ништо не ми се случи на мојот iPhone. Од друга страна, ова има и негативна точка, а тоа е дека нема да можеме да ја користиме командата „Еј, Сири“ или да зборуваме преку слободни раце откако ќе се најде во случајот.

Tigra BXTIIP6P- заден

Ако за време на патувањето сакаме да фотографираме, на задната страна има дупка за камера заштитено со пластика. Иако не губи многу квалитет, јасно е дека најдобро е секогаш да се прават фотографии со голи леќи на фотоапаратот. Ако сакаме совршена слика, ќе мораше да го извадиме iPhone од куќиштето. Од друга страна, ако го ставиме хоризонтално, можеме да го снимиме и она што го гледаме, но не би ја снимиле целата сцена, малку ќе недостасува, освен ако не го поставиме случајот вертикално, нешто што никогаш не се препорачува за снимање видеа. Покрај тоа, запечатувањето спречува да се снима звукот во услови, сè е кажано. На крајот на денот, не зборуваме за акција камера дизајнирана за неа.

За да додадете уште поголема безбедност, капакот кликнува на место и исто така има конец / завртка за фиксирање на капакот. Ајде, не се движи од таму дури и ако дадеме круг од ellвончето. Секако, препорачувам да го затегнете зафатот на управувачот затоа што ме помести првиот ден кога поминав низ многу дупки и камења. Од тој ден, малку повеќе го затегнав зафатот и не се помести повторно.

Случај „Тигра“

Поддршка се врти на себе, за да можеме да го ставиме iPhone вертикално, идеално да ја видиме апликацијата Runtastic (штета што не може да се постави хоризонтално со оваа апликација) или хоризонтално, подобро ако сакаме да не биде толку досаден или да користиме друга апликација компатибилна со оваа позиција.

Друга работа што ми се допадна во тоа време е тоа што вклучува а кабел за поврзување на нашите слушалки. Овој кабел не е ништо повеќе од адаптер или продолжување (краток) што се поврзува на нашиот iPhone со маж и извади жена од куќиштето. Со ова би сакал да кажам две работи: јасно е дека најдобро би биле Bluetooth слушалките, во случај да паднеме; Од друга страна, мислам дека не е добра идеја да се носат слушалки додека возите велосипед затоа што можеби нема да ги слушнеме автомобилите што се приближуваат и да се случи несреќа. Со тоа, не е лошо што тие го вклучуваат адаптерот како опција.

Случајот што го вклучив во овој пост е верзијата за iPhone 6 / 6s Plus, но исто така еден е достапен за iPhone 6 / 6s. Ако правите било каков вид на возење велосипед и сакате да бидете 100% смирени, мислам дека овој капак на Tigra е она што го барате.

Купи | Tigra BXTIIP6P - iPhone 6 / 6s Plus 34,70 €

Купи | Tigra BXTIIP6 - iPhone 6 / 6s 29,95 €


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.