Тока Продавница, бесплатна за ограничено време

Како што расте најмалото од куќата, нивниот вкус за апликации се развива и им требаат посложени апликации или игри. Момчињата на Тока Бока ни нудат голем број апликации за најмалата од куќата во App Store за да ја покријат речиси секоја потреба од забава што може да ја имаат нашите деца. Денес зборуваме за апликацијата Toca Store, апликација за плочи што е најмала од куќата, ќе ги претвори нашите iPhone, iPad или iPod touch во продавница. Toca Store има редовна цена во App Store од 2,99 евра, но за ограничено време можеме да го преземеме бесплатно.

Toca Store е апликација со која можат да играат неколку деца истовремено или едно сами, кои ќе ги играат двете улоги: онаа на продавачот и купувачот. Благодарение на Тока Магазин, најмалите тие ќе почнат да носат одлуки, да бројат пари, да научат што чинат работите и нивната вредност ... Благодарение на оваа игра, нашите деца ќе почнат да се запознаваат со ресурсите за управување, математички вештини, преговори, тимска работа, наизменично.

Карактеристики на продавницата Тока

 • Во продавницата Тока имаме повеќе од 30 производи за купување и продавање.
 • Цената на секој производ може да се модифицира за да одговара на реалноста, така што малите почнуваат да ја учат вредноста на нештата.
 • Поканете ги пријателите на нашите деца исто така да почнат да се запознаваат со светот на купувањето.
 • Без каков било вид рекламирање или купување во апликација.
 • Интерфејс дизајниран за најмалите.
 • Наменето е за деца до 5 години.
 • Без правила или упатства, децата играат како што сакаат без да имаат никаков притисок од играта.

Toca Store е компатибилна со iOS 6.0 или понова. Компатибилен е со iPhone, iPad и iPod touch и има Просечна оценка од 4 starsвезди од 5 можни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Претпријатие dijo

  Ви благодариме.