10-те најдобри апликации за вашиот iPad Pro

10 апликации за iPad Pro

IPad Pro е уред способен да создава уметнички дела, како и да нуди одличен квалитет на аудио и видео и има голем простор за работа во канцеларија. Значи, ако имате нов iPad Pro, ова се десетте најдобри апликации за преземање веднаш.

Хартија: добра како молив и тетратка

Нема недостаток на пишување и сликање апликации на iPad, но хартијата е таа што ќе добие прва. Оваа апликација ќе ви овозможува да цртате и пишувате, со различни пенкала, моливи и четки. Исто така, постои алатка Neat Ruler and Pen што може да се искористи за цртање стрели, квадрати, триаголници и други форми (што исто така прави ефективна табела за проток).

Кога станува збор за избор на најдобри апликации за iPad, ние одбравме Hand Hands да бидат број еден на нашата листа. Нема друга апликација што го пресоздава искуството за работа со физички медиум толку добро.

 

Калкулатор на MyScript.

Дебатата жестоко беснее кога ќе прашате која е најдобрата апликација за калкулатор за iPad Pro. Калкулаторот на MyScript е малку поразличен од останатите, во тоа ви овозможува да цртате суми како да ги цртате на хартија (наместо да користите копчиња).

Како што се цртаат броевите и симболите на скицата, тие се анализираат и се пресметува збирот. Тоа е како волшебна хартија што ги извршува пресметките за вас. На многу начини, тоа е поинтуитивно од другите калкулатори и ние сакаме да можеме да скицираме суми додека учиме.

Пред сè, MyScript Calculator е една од оние апликации што се чувствуваат скроено за iPad Pro.

Pixelmator: уредување фотографии на професионално ниво

Без список на топ-десет апликации за iPad Pro не би бил комплетен.

Pixelmator е најмоќната апликација за уредување на слики на App Store, и тоа е доказ за тоа што можат да постигнат развивачите на App Store. Со целосна интеграција на Apple Pencil, апсолутно мора да има за секој што работи со слики. И со само 4,99 УСД е изненадувачки добра вредност за парите.

OmniGraffle 2: најдобрата апликација за дијаграм за iPad Pro

Порано или подоцна ќе треба да направите дијаграм, графикон или графикон на iPad Pro и ќе се запрашате која е најдобрата апликација за дијаграм, ние ви кажуваме дека тоа е OmniGraffle 2.

Со 49.99 УСД 2 не е ефтина апликација (иако е разумна во светот на комерцијален софтвер со целосна цена), но ова не е како другите апликации. OmniGraffle 2 за iPad Pro е исто толку моќна како и неговиот колега за работна површина, што го користат дизајнери ширум светот.

Со Apple Pencil, можете да влечете и испуштите предмети од обемната библиотека на страницата и да ги обележите со паметната тастатура. Можете да дизајнирате сèОд апликациските интерфејси на обрасци, до владините постери до знаците за предупредување.

Навистина е моќна апликација и вреди секој денар.

Чанки: најдобриот читател на стрипови за iPad Pro

Читањето стрипови и графички романи на вашиот iPad Pro може да изгледа малку несериозно, но читањето стрипови на iPad Pro е исклучително искуство.

Повеќето стрипови се поголеми од стариот екран на iPad, но совршено се вклопуваат на 12.9-инчниот iPad Pro екран. И живописноста и бојата на екранот на iPad Pro е неверојатен кога гледате дигитално нацртани стрипови.

Нашиот избор е најдобрата апликација за читање стрипови на iPad и интегрирана е поддршка за сите поголеми облачни услуги. Значи, ако имате архивирани датотеки со стрипови, подигнете ги на Чунки и видете како изгледаат на екранот на iPad Pro.

Собрание: Илустрација за нас останатите

Постојат еден тон одлични апликации за илустрација за iPad Pro, но оној што ги украде срцата на многумина е Собранието.

Наместо да ве замолите да нацртате сè од нула, нуди различни форми заедно за изградба на предмети. Лесно е да се вметнат различни типови блокови, и сметаме дека е полесно да се завршат работите со Собранието од која било друга апликација за илустрација.

Тој исто така доби голема поддршка за споделување на своите креации и користење креации направени од други луѓе.

Создадете: цртајте како професионалец

е друга апликација што навистина не може да биде надвор од оваа листа. Procreate е најдобрата апликација за сликање и цртање за iPad Pro.

Со огромна разновидност на четки за избор, мастило, боја и четкање со воздух, можете да направите речиси секоја креација. Прекрасно работи и со Apple Pencil.

1Password: запомнете ги сите ваши лозинки на iPad Pro

IPad Pro е многу помоќен уред отколку што можете да замислите, и често служи како замена за лаптоп и има неколку работи што го прават многу подобар од MacBook. Значи, честопати се наоѓаме како отскокнуваме помеѓу MacBook Pro и iPad Pro и овие денови треба да запомниме стотици лозинки.

елиминира голем дел од кавгата за пребарување лозинки на хартија, од запомнување на сите ваши лозинки и нивно пополнување додека одите. Работи и на персонални компјутери и други компјутери, и сè може безбедно да се синхронизира. Откривме дека 1Password е апликација без која не можеме да живееме.

LiquidText: најдобриот читач на PDF за iPad Pro

Поголемиот екран на iPad Pro го прави идеален за читање PDF документи (многу повеќе од iPad Air 2). Постојат многу добри опции околу читањето на PDF, но најдовме LiquidText.

Покрај тоа што е пријатно за окото, неговата извонредна карактеристика е тоа што. Потоа користите гест за да го турнете текстот на екранот, покажувајќи ги само вашите обележувачи. Откривме дека навистина работи кога работите преку документ и сакате да водите белешки.

Фотошоп Поправи: Лесни решенија за слики

Adobe не ја донесе целосната верзија на Photoshop за iPad Pro, наместо тоа ги разделува сите свои карактеристики во различни апликации.

Photoshop Fix е оној што повеќето луѓе ќе го сакаат и нуди брз опсег на решенија за вашите фотографии.

Една од најдобрите опции е Liquify> опцијата за лице, која автоматски ги детектира точките на лицето и ви овозможува да го смените намуртеноста во насмевка (или обратно), како и да ги зголемите или намалите карактеристиките на лицето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.