точки М, целосно прилагодлив и со активно намалување на бучавата

Светот на безжични слушалки ужива во неверојатен и незамислив раст пред неколку години, со постојани подобрувања кои ги надминуваат неговите првични ограничувања и со корисниците сè повеќе се убедуваат во слободата што ја нуди отсуството на кабли. Со сето ова, сè потешко е да се најдат кампањи што нудат нешто поразлично, па затоа и нашето внимание го привлече кампањата што dotts ја започна на Indiegogo.

Нивните нови безжични слушалки со точки М штотуку беа лансирани на гореспоменатата платформа за групно финансирање што ни нуди еколошки производ, целосно прилагодлив не само во боја, туку и во форма, и со многу интересни спецификации и цена.

Слушалките се произведени со употреба на 3Д печатење, што ви овозможува да ја намалите потрошената енергија за време на овој процес, а исто така да користите 100% обновливи материјали. Оваа техника на производство е она што ви овозможува да изберете различни бои и форми: На уво за најдискретно, над уво за најсмел и овален финиш за оние кои сакаат да вежбаат спорт со нив.. Мора да ја изберете вашата боја и дизајн откако ќе заврши кампањата за финансирање на народот, за да имате целосно прилагодени слушалки по ваш вкус.

Спецификациите што ни се нудат вклучуваат Поврзување Bluetooth 4.2 со активно намалување на бучавата, траење на батеријата до 40 часа и можноста да одговарате и да остварувате повици благодарение на неговите контролни копчиња интегрирани во слушалките. Можете исто така да го користите виртуелниот асистент на вашиот паметен телефон и да ги испраќате вербалните команди што ги сакате без да го допирате телефонот. Горниот опсег е целосно флексибилен и ќе издржи скоро секакво малтретирање што го правите. Тие вклучуваат заштитна, водоотпорна футрола, за да ги однесете насекаде. Кампањата е во тек на Индиегого и нејзината цена е 109 € (пазарната цена ќе биде 180 €), но dotts ни понуди ВИП-врска со која можете да ги набавите за 99 € користење овој линк. Веќе знаете како функционираат овие кампањи, па ако ве интересира побрзајте.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.