Трагата од новиот Apple TV се појавува во кодот tvOS 13.4 Бета 1

Apple TV Кога зборуваме за реновирање на хардверот на „Епл“, секогаш постои последното прашање: А кога „Епл ТВ“? Уредот на „Епл“ е еден од најмалку обновените, и покрај постојаните гласини за тоа на секој пригоден говор. Па овој пат може да има нов Apple TV бидејќи во најновиот Бета на tvOS 13.4 има траги од него.

Apple вчера го објави iOS 13.4 Beta 1, заедно со соодветната верзија на iPadOS и останатите оперативни системи на компанијата, вклучувајќи го и tvOS 13.4 Beta 1. Оваа нова верзија што наскоро ќе биде достапна за сите корисници, но засега може да ја преземе само доколку имате сметка на инвеститорот, вклучува нов код за уред што не постои во моментот: T1125. Денешните Apple TV имаат кодови „J105a“ (Apple TV 4K) и „J42d“ (Apple TV HD). Овој нов код на производ засега може да биде прототип, бидејќи почетната буква се разликува од сегашните модели.

Повеќе детали се непознати, но се чини дека би вклучил чип A12 или A13 Bionic, за разлика од Apple TV 4K кој вклучува чип A10 Fusion. Со овој нов чип, моќноста на уредот ќе биде многу поголема, нешто што може да се искористи за игри на Apple Arcade и за репродукција на висококвалитетни 4K филмови. Можеме ли да го видиме овој нов Apple TV наскоро? Ако Apple го стави тој код во tvOS 13.4, може да го видиме наскоро. Да потсетиме, оваа пролет се очекува настан да го лансира новиот iPad Pro, новиот iPad 2020 и други производи, како што се локализирани етикети «AirTags» дури и на безжичен приклучок за полнење. Или можеби ќе треба да почекаме до крајот на летото, со Apple што никогаш не го знаете.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.