FlashRing: вклучете ја фенерчето со страничниот прекинувач [Jailbreak]

Трепка

Дали некогаш сте шетале низ темна област и дали би сакале да ја вклучите фенерчето на вашиот iPhone без да морате да го вклучувате екранот? За да го вклучите фенерче на нашиот iPhone, нормалниот метод е да го вклучиме екранот, да го отстраниме Контролниот центар и да ја допреме иконата за фенерчето. Или, ако го оневозможите од безбедносни причини, отклучете го iPhone, отстранете го Контролниот центар и допрете ја иконата на фенерчето. Благодарение на jailbreak-от и повикана измена FlashRing постои полесен начин: користете го страничен прекинувач.

FlashRing е еден од оние твикови кои се многу лесни за употреба: ние само треба да ја отвориме Cydia, да го пронајдеме tweak, да го инсталираме, да направиме respring и тој ќе започне да работи директно. Или, добро, тоа е теоријата, затоа што не работи на мојот iPhone 5s. Како и да е, потврдено е дека работи од iPhone 6. Се разбира, има што да се има предвид ако сакаме да го искористиме овој измени.

Главниот проблем на кој можеме да наидеме кога користиме FlashRing е тоа нема да можеме да го користиме страничниот прекинувач за да го исклучите звукот на iPhone како што направивме пред да го инсталираме дотерувањето. Ако претпочитате да го користите овој прекинувач за вклучување на фенерчето, решение да го надоместите недостатокот што го претставува е да инсталирате, ако веќе го немавте, измени како што се поставувања CCS со кои можеме да додадеме повеќе прекинувачи во Контролен центар, меѓу кој ќе има и еден што ќе ни помогне да го замолчиме iPhone-от.

Јасно е дека FlashRing ќе се стори многу добро за некои корисници, но нема да биде најдобрата опција за другите корисници, вклучително и за мене. Повеќе сакам да го отклучувам iPhone и да ја вклучувам фенерчето со вообичаениот метод, но ако има нешто што ни го дава jailbreak, тие се опции за сите корисници.

Измени на карактеристики

 • Име: FlashRing
 • Precio: слободен
 • Складиште: БигБос
 • Компатибилност: iOS 9 (?)

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ерик dijo

  Еј, како се надевам дека ќе можеш да ме водиш, ќе има на располагање измени за IOS 9.0.2
  дека можам да ги ставам мелодиите по случаен избор, што не звучи исто, се надевам дека ќе ми помогнете благодарам

 2.   Dani dijo

  Идејата не е лоша, но јас би бил задоволен ако фенерчето може да се вклучи со тропање на копчето HOME трипати и не разбирам зошто не го спроведуваат кога системот веќе ви овозможува да го конфигурирате тоа копче за да извршувате разни дејства . Кога сте во темница и ви треба светлина, она што најмалку сакате е да отворите менија или да го поместите прстот нагоре (ако претходно правилно сте го откриле отпечатокот од прст) и да ја притиснете иконата на фенерчето ... со три допири и без да гледате, материјата би се решила.