Трејлер за новата серија на Apple TV + „Бранејќи го Јаков“

бранејќи го Јаков

Нова серија на повидок за проширете го ограничениот каталог понудени од стриминг видео платформата Епл ТВ +. Изгледа добро, и со реномирани актери. Може да се критикува дека има малку содржина, но да, со непобитен квалитет.

Заплетот започнува по убиството во мало американско гратче. Нов трилер што сигурно ќе го видиме од 24 април. Се надеваме дека дотогаш немаме толку време да гледаме телевизија и нашите животи се вратија во нормала, како што тоа се случи пред неколку недели.

Apple денес го објави првиот трејлер за Бранејќи го Јаков (бранејќи го Јаков). Новата серија Епл ТВ + се фокусираше на шокантно злосторство што го тресе тивкиот живот во мало американско гратче.

Настаните доведоа до синот на помошникот окружен адвокат од истиот град во Масачусетс каде што беше извршено убиството уапсени се од првоосомничен. Оттука, таткото на обвинетиот мора да избере помеѓу должноста на поротата да ја брани правдата и безусловната loveубов кон неговиот син.

„Одбрана на obејкоб“ е работена според истоимениот роман напишан од Вилијам Ландај. Isвезди Крис Еванс, познат актер по главната улога во филмовите на Капетан Америка. Водечка актерка е Мишел Докери, позната по својата работа во „Опатија на опатија“.

Други актери кои интервенираат во серијата се Јаеден Мартел („Ножеви надвор“ и „Втора глава“), Kеј Кеј Симонс („Оз“ и „Контрапартр“) и Цреша onesонс („Пее“).

Трејлерот за новата серија беше објавен денес, а „Defending Jacob“ премиерно ќе биде прикажан на Apple TV + следната. 24 април, во рок од еден месец. Малку по малку излегуваат нови свои серии за проширување на понудата за содржина на платформата Apple TV +.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.