Уживајте во внатрешноста на iPhone 14 на вашиот екран со овие тапети

Рендгенски позадини за iPhone 14

Доаѓањето на А нов уред Тоа предизвикува сензација меѓу повеќето фанови на Apple. Меѓу нив, има медиуми и компании посветени на анализа на секој детал и на софтверско и на хардверско ниво за детално да ги опишат сите вести. Ова е случајот со iFixit, кој е одговорен за расклопување на уредите за да се утврди колку лесно се расклопува уредот, да се анализираат деловите и промените во однос на претходната верзија и, пред сè, да се утврди еволуцијата во однос на неговите претходници. Благодарение на тоа можеме да уживаме во некои од овие позадини кои ја прикажуваат внатрешноста на iPhone 14 и неговите слики со рендген.

Уживајте во овие позадини од внатрешноста на iPhone 14

iPhone 14 пристигна пред еден месец преку неговото официјално претставување и оттогаш на виделина излегоа многу и многу разновидни вести. Овој нов iPhone доаѓа со големи иновации во дизајнот на неговиот Pro модел, збогувајќи се со засекот за да се отвори простор за новиот интерфејс Dynamic Island. Иако чипот што го носат сите негови модели е сепак чипот А15, кој го носат и iPhone 13 и 13 Pro, перформансите се подобрија благодарение, меѓу другото, и на зголемувањето на RAM меморијата кај сите негови модели.

iFixit пред неколку дена ги расклопи сите iPhone 14 за да го одреди степенот на расклопување на уредот, како и да ги пронајде и анализира точките на неговата внатрешност. Иако априори се чини дека дизајнот е континуиран со iPhone 13, има големи промени на ниво на хардвер и индустриски дизајн, како што коментира iFixit во вашата статија:

iPhone 14 се отвора напред и назад. Ова е iPhone 14 прероден како прекрасна пеперутка: средна рамка во центарот, пристапен екран лево и отстранливо задно стакло на десната страна.

iPhone 14 pro камера
Поврзана статија:
Турција го надмина Бразил и го продава најскапиот iPhone 14 во светот

Всушност, и iFixit објави серија тапети за iPhone 14 во која можете да ја видите нејзината вистинска внатрешност и слика, исто така, во формат на рендген. Ако сакате да му дадете поинаков шмек на вашиот нов iPhone 14, можеби ќе сакате да преземете еден од овие или оние што се достапни во вашиот официјална веб-страница.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.