Уживајте во 5000 бесплатни филмови од вашиот iPad

5000 бесплатни филмови

Завршува 2015 година, година во која не можеме да го негираме зголемувањето на содржините за стриминг. Во летото, момците од Apple не изненадија со нивниот нов стриминг музички сервис, Епл Музика; и во месец октомври пристигна во Шпанија Netflix, одличната услуга за аудиовизуелен стриминг. Начини на легално консумирање содржина по пристапни цени. Да, надоместоците за овие услуги може да ни изгледаат претерани (во реалноста не се), но тоа е начин да се консумираат аудиовизуелни содржини плаќајќи ја својата фер цена и помагајќи на индустријата да продолжи да создава. Фер е да платите за да видите нешто што чини пари ...

Очигледно не можеме да го негираме бескрајни бесплатни (и нелегални) алтернативи што постојат на мрежата, пиратерија што протече пред неколку дена Омраза Осум (последен филм од Тарантино) и на Revenant (последен филм на Алехандро Гонзалес Ињариту). Но, Дали е потребно да се влезе во светот на пиратеријата за да се гледаат одлични филмови бесплатно?, одговорот е не. Денес ние ви донесеме 5000 филмови што можете да ги гледате бесплатно (легално) преку кој било од вашите iDevices преку стриминг или директно преземање. По скокот ви ги даваме сите детали ...

Добро, мора да го признаеме тоа зборуваме за стари филмови, тука нема да го најдете последниот филм од сагата за Војна на ѕвездите, но можете да најдете големи класици како Метропола (Фриц Ланг), 39-те чекори (Алфред Хичкок), Изродите (Тод Браунинг), Фантомот на операта (Руперт ianулијан), Ноќта на живите мртви (Georgeорџ Ромеро), и Талкачот (Чарлс Чаплин) меѓу многу други.

Филмови што влегоа во јавен домен по почитувањето на авторските права поради годините што поминаа по нејзината премиера и смртта на нејзиниот режисер. Сето ова можете да го најдете на мрежата Архива.org, каде што можете дури и да најдетеr видео датотеки со вистински историски настани како катастрофата „Челинџер“, битки од Втората светска војна, погубување на Мусолини, слетување на Чарлс Линдерберг. Одлична бесплатна аудиовизуелна архива што треба да се земе предвид. Што повеќе видео плеерот работи без проблем во кој било наш iDevices.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Макеро dijo

    Заборавивте да кажете дека сите филмови се на англиски јазик и дека ако не зборувате на јазикот на Шекспир, оваа веб-страница е бескорисна.