Утринското шоу ја добива својата прва награда преку Били Кадруп

Били Кадруп

За време на презентацијата на новата посветеност на Apple за проследување видео, Тим Кук во неколку наврати изјави дека квалитетот на содржината е главниот квалитет што ќе го најдеме на Apple TV +, квалитет што не е рефлектиран во моментот, барем и од критичарите и од корисниците.

Минатата недела Епл присуствуваше на Златните глобуси, наградите што ги доделува здружението на странски печат во САД, со три номинации, од кои две во категоријата најдобра споредна актерка и третата во најдобра драмска серија. Дојде со празни раце.

Утрински шоу

Во неделата вечерта се одржаа наградите на филмските критичари, помала награда и за Златните глобуси и за Еми, но барем тие ја дадоа првата радост на стриминг видео сервисот на Епл, од Били Кадруп, ја доби наградата за најдобар актер во споредна улога за серијата Утринска емисија.

Кадруп се натпреваруваше за наградата со Асанте Блак од „Ова сме ние“, Азија Кејт Дилон од „Милјардс“, Питер Динклејџ од „Игра на тронови“ и Тим Блејк Нелсон од „Вочмен“. Крудруп ја игра улогата на Кори Елисон во серијата „Утринското шоу“ и беше единствениот протагонист кој досега има добиено награда за оваа серија.

Следното важно состанок за Apple, го наоѓаме на доделувањето на Еми наградите, но ќе мораме почекај скоро 9 месеци, да се види дали облогот на Apple прима некакви номинации од Американската телевизиска академија. Облогот за кино, преку „Банкар“, беше расипан неколку дена пред неговата премиера на обвинувања за сексуална злоупотреба од страна на еден од продуцентите на филмот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.