Утринското шоу не успева да триумфира на Златните глобуси

Утрински шоу

Синоќа беше доделувањето на Златните глобуси (Златни глобуси), церемонија на доделување на наградите на која Епл присуствуваше и Тим Кук со три номинации. За жал за Apple не само што не освои ниту една од трите награди, туку и презентерот, Рики vaервеј беше подготвуван со компанијата.

Gerервеис изјави дека Apple ги користи продавниците за продавници во Кина за производство на своите производи, но не пред да ја пофали добрата работа што ја направи Apple со The Morning Show. Но, „Епл“ не беше единствената технолошка компанија која беше мета на критики од Gerервеј, позната по контроверзните изјави.

Оваа последна церемонија дава многу да се зборува, повеќе заради изјавите на водителот отколку за победниците од различните категории каде Хоакин Феникс ја освои наградата за најдобар актер Такви и сите базени истакнаа за нивната улога во филмот .окер.

Gerервеј беше особено подготвен со актерите кои ги критикуваше дека се преселија само за нивните економски интереси:

Значи, вие [познатите личности] велите дека сте будни, но неверојатно е компаниите во кои работите “, продолжи тој. „Епл, Амазон, Дизни, ако ИСИС започне стриминг услуга, ќе го повика својот агент, нели?

Тој исто така тврди дека славните тие живеат во меур и не знаат што се случува околу нив, за што ги повика да не испраќаат политички пораки кога ќе ги соберат наградите:

Вие не знаете ништо за реалниот свет. Повеќето од вас поминаа помалку време на училиште отколку Грета Тунберг. Затоа, ако победиш, оди горе, земи ја својата мала награда, заблагодари се на својот агент и твојот Бог и оди во пеколот.

Утринското шоу беше номинирано за најдобра телевизиска драмска серија, награда што падна во компанијата Сукцесија на HBO. И Jенифер Анистон и Рис Витерспун беа номинирани за најдобра актерка во драмска серија, награда што на крајот ја освои Оливија Колман за „Круната“.

Златните глобуси се доделуваат од Холивудска асоцијација за странски печат, организација што ги претставува сите новинари кои известуваат за забавни вести од САД во други земји и се смета за претходник на Еми.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.