Протечен екран на iPhone 7 остава неколку новости

iPhone-7-чип-панел

За жал, ќе мора да се навикнете на гласините, протечените фотографии и ваквата работа што почнува да се случува пред лансирањето на новиот iPhone. Најлошото од сето ова е што многу пати го сфаќаат правилно и можеме да го видиме уредот скоро целосно пред да биде претставен во Купертино. Затоа мора да ве известиме и денес повторно ви донесуваме вести. Во овој случај тоа е наводен екран на iPhone 7 од кој протекоа некои фотографии и дека ни оставаат доволно вести за тоа.

Фотографиите што ги обелодени тајванската веб-страница се нарекуваат Appleclub Тие ни покажуваат низа детали за повратните информации за екранот на iPhone 7. Што се однесува до екранот, тој во принцип е доста сличен на оној на iPhone 6s, но има некои клучни детали, како што се компонентите што го прават да работи. . Кога го споредуваме овој нов панел со оној на наводно претходниот уред, можеме да го видиме тоа флекс каблите и чипот 3D Touch се префрлени на друг дел од екранот. Сепак, исто како што би можеле да сметаме дека овој панел е наменет за уредот iPhone 6c, само во случај да не напуштат чипот 3D Touch и неговото поместување.

Сепак, чипот е присутен и затоа главно го ставаме како панел за позадинско осветлување на iPhone 7. Сепак, ова не е прва, ниту ќе биде последната гласина за тоа. Најсилното од гласините е дека iPhone 6c ќе има 2 GB RAM меморија и дека iPhone 7 трајно ќе го елиминира приклучокот за слушалки од 3,5 mm. Сепак, можеби најшокантното нешто е што iPhone 7 Plus може да биде придружуван од нов опсег од 256 GB и моќна батерија од 3.100 mAh.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.