Phorm, случај кој ќе направи да пишувате побрзо на iPhone

Од промовирањето на iPhone во 2007 година, многумина се обидоа подобрување на виртуелната тастатура на мобилниот Apple. Вистина е дека откако ќе се навикнеме можеме многу брзо да пишуваме, сепак, недостатокот на физички одговор секогаш казнува, нè принудува постојано да гледаме за да не ја изгубиме референцата, итн.

Bluetooth тастатурите се добра алтернатива за оние кои пишуваат многу на iPad, нешто непрактично во случајот со iPhone. Благодарение на Обвивка на бурма од Тактус, овој проблем е решен благодарение на употребата на течности што создаваат испакнатини во секој од виртуелните клучеви.

Како работи ракавот Phorm? Овој додаток е составен од два дела. Првиот е а назад случај кое се состои од големо копче за лизгање и кое ќе биде задолжено за активирање или деактивирање на присуството на овие физички клучеви.

Случај со Форм

Вториот дел е многу тенок и целосно про transparentирен заштитник на екранот, така што не влијае на квалитетот на сликата на iPhone. Кога ќе го лизнеме копчето на задниот капак, физичките клучеви ќе се појават како со магија за овој заштитник. Во моментот кога веќе немаме потреба од нив, повторно го повторуваме процесот и сè ќе биде како никогаш да не биле таму.

Она што ми се допаѓа во случајот Форм е тоа неговиот дизајн е згрижен. Другите опции што ги видовме до денес се многу помалку привлечни и многу пообемни, сепак, Форм одржува рамнотежа и не испакнува повеќе од кој било друг случај со висок степен на заштита.

Ако сте заинтересирани да купите единица Phorm, верзијата iPad сега е достапна книга за 99 долариСоодветното издание за iPhone 6 Plus е сè уште во развој но ако сакате, можете да се регистрирате за список со интереси, така што тие ќе ве известат веднаш штом е достапно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Себа Волкот dijo

  добро е
  Но, тоа е како што велат, откако ќе се навикнеш, пишуваш многу брзо