Флешбек на фотографии: интересна апликација за запомнување на вашите фотографии од минатото

Флешбек на фотографијата

Постојат многу апликации во рамките на App Store и, понекогаш, овој каталог станува вистински предизвик да најдете вредни апликации. Од нашиот блог понекогаш потенцираме некои од оние што привлекуваат внимание поради функционалноста што ја дозволуваат. Ова е токму случајот на Флешбек на фотографијата дека нема да ви дозволи да фотографирате со блиц ефекти или нешто слично, но ќе можете да ја видите вашата галерија на слики од друга гледна точка. Заинтригиран? Па, продолжете да читате и ќе откриете многу curубопитна апликација!

Photo Flashback е апликација со која ќе можете да откриете, до датумот поврзан со сликите, какви фотографии правевте минатата година, или две, или x години од ден како денес преку вашиот уред. Мислам, ако имате еден од оние малку меланхолични денови во минатото, подобро е да се држите настрана од тоа. Но, ако сакате да го откриете со пријателите или семејството, состанокот што се случи околу ова време пред некое време е навистина идеален.

La Апликацијата Photo Flashback исто така вклучува интересни подобрувања во најновата верзија. Всушност, ако веќе знаевте за тоа, треба да знаете дека сега има промени во дизајнот, дека ако ја допрете сликата прикажана на денешниот графички пристап директно до апликацијата и исто така дека постои верзија компатибилна со Apple Watch која исто така дозволува можете да ги зачувате сликите на самиот уред. Остатокот реагира на стабилноста на самата апликација, но без сомнение тие се промени што може да ве натераат да се предомислите во однос на нејзината прва употреба.

Од друга страна, на апликација за паметење на вашите фотографии од минатото, Флешбек на фотографииМоже да се преземе директно од App Store на следниот линк и има цена од 0,99 €.

Флешбек на фотографијата! (Врска со AppStore)
Флешбек на фотографијата!слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.