Popsicase, куќиштето на iPhone кое доаѓа со вграден селфи стап

Модата на селфињата, далеку од помалку, расте и се развива за да ни понуди додатоци како што е Popsicase, Кутија за iPhone која веќе вклучува свој стап за правење селфи. Производот е дизајниран во Барселона и сега се обидува да собере средства преку Kickstarter да се направи Popsicase реалност.

Како што споменав претходно, Popsicase е футрола дизајнирана за iPhone 6 што е достапна во голема колекција на бои и на задната страна можеме да видиме механизам за зафат што се лизга. Кога зафатот е надвор од футролата, можеме држете го iPhone 6 поудобно да прави видеа или што е кажано, да направи селфи.

Попсиказа

Надвор од оваа посебност, Popsicase ќе се однесува како друг случај за да го заштити iPhone 6. Тој е нешто понезгоден поради неговиот зафат, но ако сте fanубител на селфи фотографии, тоа ќе ве спаси од тоа да мора да носите типичен „селфи стап“ што сега се чини стана толку популарно.

Ако сакате да набавите единица Попсиказа, тоа ќе ве чини САД долар 25 и можете да изберете една од осумте достапни бои. Според неговите креатори, првите испораки на случајот се очекува да започнат во мај.

Попсиказа

Лично, јас не сум многу за селфи, но барем во главниот град на Шпанија, се почесто е да се гледаат луѓе како носат стапови и држачи за мобилни телефони со кои можете да се сликате себеси. Можеби рачката на Попсиказата изгледа премногу кратка за специфични случаи што може да ви се најде.

Без сомнение, оригинален додаток тоа ќе ги воодушеви оние кои имаат профил на Инстаграм полн со селфи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Платина dijo

    Ми се чини дека уредот е малку бескорисен за тоа што вреди.