Moment Case, куфер iPhone 6 за loversубителите на фотографијата

IPhone е најкористената камера за паметни телефони en портали како Фликр И не е случајно, денес е реалност дека камерата што го вклучува iPhone 6 е една од најдобрите што можеме да ја најдеме, како за неговиот сензор, така и за делот за софтвер кој е одговорен за обработка на фотографиите што ги правиме.

Со години има додатоци кои се обидуваат да ја подобрат камерата на iPhone уште повеќе со додавање леќи. Сите ги знаеме оние на Олоклип, но компанијата Моментот е исто така уште еден што ни нуди леќи квалитетно да се приклучи на iPhone.

Случај момент

Да одиме малку подалеку, Moment сака да пласира куќиште кое покрај тоа што е компатибилно со неговите леќи, ја подобрува и ергономијата на iPhone при фотографирање. За да го направите ова, капакот додадете мал зафат на чиј врв имаме посветено копче да фотографира, нешто слично на она што ни го предложи Инципио со својот фокусен случај.

Јасно е дека овие додатоци не се наменети за оние кои фотографираат спорадично, сепак, оние кои го претворија iPhone 6 во нивната компактна камера, ќе знаат како да ги видат придобивките од овој вид на производи.

Апликацијата што управува со квалитетите на случајот момент ќе ни овозможи извршете ги сите видови на рачни прилагодувања така што ќе го постигнеме резултатот што го бараме.

Случај момент

И колку чини овој случај на iPhone 6? Посебната кутија е со цена од 49 долари во неговата Kickstarter кампања. Ако го купиме овој комплет, можеме да ја прикачиме куќиштето на iPhone и да ја користиме камерата на терминалот без додатоци, но со удобноста што ја обезбедува зафатот.

Ако сакаме да уживаме во комплетниот пакет составен од Case Moment со еден од неговите леќи (широк агол или телефото), тогаш веќе треба да платиме САД долар 125.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Луис Ангел dijo

  и како да го набавам?

  1.    Начо dijo

   Ја имате врската во статијата, но ја оставам овде и во случај да сте пропуштиле:

   https://www.kickstarter.com/projects/584288471/moment-case-worlds-best-iphone-case-for-mobile-pho?ref=video

   Честитки!

 2.   Алехандро Зарате dijo

  Како можам да купам?

 3.   Giorgорџо Феро dijo

  Се надевам дека ќе излезе во верзија за iPhone 5s… би било одлично