Paper by FiftyThree ги нуди сите свои премиум опции бесплатно

Хартија-по-педесет три

Ако сте навикнати да го читате Actualidad iPad, апликацијата сигурно ќе ви звучи познато Хартија, апликација развиена од FiftyThree што ни овозможува, според нив, „да ги искажеме нашите идеи“. Со оваа апликација можеме црта сè: планови, цртежи, животни ... сè што замислуваме има место во апликацијата. Да се ​​надополни дејството на Paper, FiftyThree има пенкало наречено Молив, Нуди брутална синхронизација со вашата апликација. Денес, компанијата го објави тоа Сите карактеристики што претходно беа достапни преку набавки во апликациите, сега се бесплатни: Најважен, миксер, боја, скица, вирте и преку Интернет.

Paper ги нуди вашите купувања во апликација бесплатно засекогаш

Тука имате слобода да цртате, да скицирате, да прецртувате, да пишувате и да боите. Сите оригинални алатки, вклучително и Миксер, сега се тотално бесплатни. Тоа е наш начин да се „заблагодариме“ на нашата инспиративна заедница на творци. Уживајте во целата експресивност на Paper и споделете ги вашите креации во Mix!

Директивата на Педесет и три рече: „Правејќи ја Хартијата подостапна за секого, се надеваме дека ќе видиме многу повеќе одлични идеи насекаде“. Благодарение на најновото ажурирање на Хартија, шесте премиум алатки (кои чинат по 0,99 евра) станаа бесплатни, односно секој корисник може да ги купи од самата апликација без да потроши ниту едно евро. Она што претходно вредеше 5.94 евра (шесте премиум алатки) сега тоа е потполно бесплатно.

На видеото што го имате над овие редови можете да ја видите употребата на алатката Се меша, еден вид „социјална мрежа“ каде што сите потрошувачи на Хартија од FiftyThree тие можат да ги постават своите илустрации. Според најновите податоци на компанијата, апликацијата е преземена повеќе од 13 милиони пати и повеќе од 150 милиони илустрации се поставени / креирани.

Ако ви се допадна пенкалото што го видовте на видеото, морам да ви кажам дека е така Молив, пенкало од FiftyThreeшто е XNUMX% компатибилно со сите „премиум“ одлики што станаа бесплатни со новото ажурирање на оваа апликација: Хартија


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Карлос dijo

    Оваа верзија е фатална