HomeRun, контролирајте го HomeKit од вашиот Apple Watch

Иако не ни треба никаква апликација од трети страни за да го контролираме HomeKit, бидејќи домашната апликација Home е достапна на сите платформи на Apple, постојат апликации од трети страни кои одат малку подалеку и ни нудат навистина интересни функции затоа што се понапредни или затоа што ги олеснуваат работите. HomeRun е една од нив и ние објаснуваме како работи и што е способна да направи.

HomeRun за HomeKit е достапен на App Store за 3,49 € (линк) и можам да ве уверам дека ако сте корисници на HomeKit, тоа ќе изгледа по повеќе од заслужената цена, бидејќи апликацијата е многу корисна за управување со нашите средини. На видеото објаснив како работи и што може да стори, но во резиме режим можам да ви кажам дека тоа што го прави е да ги собере средините што ги создадовме во нашата домашна апликација и да создаде кратенки за да можеме од нашиот Apple Watch да работиме користејќи компликации, т.е. со само еден допир на екранот на нашиот Apple Watch можеме да ги ставиме светлата во режим „Кино“ или да го активираме „Добра ноќ“ и дека сите светла се исклучуваат, без да се користи Siri, без да се отклучува нашиот iPhone, без да мора да се движите низ различни менија на апликацијата Home.

Поврзана статија:
Како да ги користите опкружувањата и автоматизацијата на HomeKit

Можеме да создадеме онолку кратенки колку што имаме околина, да ги прилагодиме копчињата со икони за лесно да ги идентификуваме, да ги смениме боите, распоредот на копчињата ... многу опции за прилагодување така што, користејќи ги компликациите на нашиот Apple Watch, да можеме да активираме средини. HomeRun ни дава можност да користиме генеричка компликација, што ја отвора апликацијата за да ја избере околината што ја сакаме или Тоа дури ни овозможува да поставиме распореди така што компликацијата што се појавува е околината што обично ја користиме во тоа време од денот. На кратко, апликација што секој корисник на HomeKit треба да ја испроба бидејќи сигурно нема да ве разочара.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Октавио dijo

  Кога е на шпански, ќе го купиме.

 2.   Ai dijo

  И, нели е попогодно и побрзо да се користи Сири?