Целосна тастатура на новиот екран на Apple Watch Series 7

Еден од позитивните делови за да имате поголем екран на Apple Watch е тоа што ни овозможува да уживаме во целосната тастатура на часовникот. Оваа опција не би била можна без растот на екранот постигнат од Apple и тоа е во сегашните модели немаме целосна тастатура за пишување но се имплементира во овие нови модели.

Поголемиот екран, исто така, поддржува 50% повеќе текст како што е прикажано во презентацијата, нешто што корисниците што примаат многу текстуални пораки или е -пошта без сомнение ќе го ценат. Накратко, важната работа овде е дека општата големина на куќиштето на часовникот и неговиот сет не зголемуваат скоро ништо, она што расте е екранот.

Тастатурата ви овозможува да ја користите функцијата Quickpath

Тие исто така ја додаваат опцијата наречена од Apple како Quickpath, која не е ништо друго освен опцијата за пишување со лизгање по самата тастатура. Друг интересен детал е дека оваа нова ексклузивна функција за Серијата 7 користи вештачка интелигенција за учење зборови и затоа секој пат кога ќе го користите ќе ви биде полесно да пишувате со лизгање, исто како и iPhone денес.

Со овој нов поголем екран кој оди од 41мм на 45мм од постариот модел, нема да н cost чини ништо да ги цртаме буквите дури и ако имаме големи прсти. Копчињата за интеракција и интерфејсот воопшто, исто така, се редизајнирани за да се користат во овој нов часовник, за кој сеуште чекаме да ги резервираме. Се вели дека може да биде доцна оваа есен дури и, но нема ништо потврдено од Apple, така што ќе биде време да продолжиме да чекаме во овој поглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Луис dijo

    Веќе беше можно со надворешна апликација, ставија вето и сега го вклучуваат исклучиво само за часовникот 7. Колку добро одиш Apple.