Црн петок iPhone

iPhone 13 Pro Max

Верен на својот годишен состанок, Црниот петок е веднаш зад аголот и е, како и секоја година, најдобрата можност да направете го целиот шопинг за новогодишни подароци, не само технолошки, туку и од кој било друг тип, бидејќи секоја година се додаваат нови компании за да се искористи фактот што корисниците секогаш го имаат при рака портфолиото.

Црниот петок се слави последниот петок во ноември, веднаш по Денот на благодарноста во САД. Оваа година, 2022 година, Се слави наредниот 25 ноември.

Сепак, многу се бизнисите кои почнаа да објавуваат понуди од понеделник 21. Од Actualidad iPhone ќе ве информираме за најдобрите понуди за прославување на црниот петок 2022 година.

Кои модели на iPhone можеме да ги најдеме во продажба на црниот петок?

iPhone 13 Pro Max 1TB

iPhone 13 Pro Max е iPhone за 2021-2022 година, iPhone кој освен софтверот и некои мали хардверски детали, не нуди големи разлики во споредба со новиот iPhone 14.

Многу е веројатно дека во текот на овие денови ќе најдеме некои понуда да го купите iPhone 13 Pro со попуст.

iPhone 13 Pro Max

Со iPhone 13 Pro Max го наоѓаме истото како и iPhone 13 Pro. Тоа е претходна верзија на сегашниот iPhone, но повеќе од веројатно е дека ако малку побараме, можеме да најдете интересна понуда на овој уред кој е сè уште одличен.

iPhone 12

Со два и пол на пазарот, и со карактеристики многу слични на оние што ги нуди iPhone 12, купувањето на iPhone 12 е одлична опција да се земе предвид, многу повеќе ако барате нешто евтино и што е покомпактно од другите модели.

Прибор за iPhone во продажба за црниот петок

Футрола за iPhone на Apple со MagSafe

И не можеше да ги пропуштите понудените додатоци и додатоци за вашиот iPhone, како овој Оригинална силиконска футрола со MagSafe за iPhone 13 Pro. За да додадете повеќе стил и заштита на вашиот нов мобилен уред.

Безжичен полнач Belkin

ТОП ПОНУДА Белкин полнач...
Белкин полнач...
Нема рецензии

Белкин исто така го создаде ова Безжичен полнач 3 во 1. Комплетна станица за полнење од 7.5 W за iPhone, AirdPods и Apple Watch. Сите со фантастичен дизајн во бела боја и многу компактен.

пренослив безжичен полнач

Конечно, го имате и овој друг брз и компактен безжичен полнач за патување. Полнач со MagSafe сертифициран за 15W MFI за вашиот iPhone 14, 13, 12, 11 и Airpods Pro 1 и 2, меѓу другите уреди со потпис.

Лого на Амазон

Пробајте го Audible 30 дена бесплатно

3 месеци Amazon Music бесплатно

Обидете се со Prime Video 30 дена бесплатно

Други производи на Apple во продажба за црниот петок

Зошто вреди да се купи iPhone на црниот петок?

Иако е точно дека црниот петок стана искривен во последниве години поради монополизираниот интерес на многу претпријатија, тој сепак е еден од најдобрите периоди од годината за купување iPhone и, воопшто, кој било друг електронски производ.

Традиционално, Apple секогаш ја одредува продажната цена за сите свои производи. Сепак, веќе неколку години, поточно откако почна да се продава преку Амазон, видовме како во голема мера ја релаксира оваа ценовна политика недвижен.

Не само на Амазон, можеме да најдеме интересни понуди и во други претпријатија како на пр К-Туин, Англискиот суд o МедијамарктИако удобноста што ни ја нуди Amazon, нема да ја најдеме на ниту една друга платформа.

Ако сакате купи нов iPhone за време на Црна ФридаИ не треба да ја пропуштите можноста, но не директно во вашата локална Apple Store или преку онлајн продавницата, каде што Apple никогаш не ја намалува цената на своите уреди, туку преку продавниците на трети лица што ги споменав во претходниот пасус.

Колку обично го намалуваат iPhone за време на црниот петок?

Зависи од. Новите модели на iPhone, во овој случај iPhone 14, може да имаат неколку попусти помеѓу 3 и 5% приближно и само во многу специфични бои. Не очекувајте да најдете поголеми попусти. И ако ги најдете на малку позната платформа, особено, не би препорачал да го искористите тоа.

Ако зборуваме за претходните генерации на iPhone, како што се iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Mini или дури и новата генерација iPhone SE, попустите што можеме да ги добиеме во најпознатите продавници може да бидат околу помеѓу 10 и 15%.

Всушност, во случајот со iPhone 13 Pro, попустот може да биде уште повисокоПоради фактот што овој терминал повеќе не е достапен преку Apple Store, што значи дека произведените единици кои компанијата се уште ги има на залиха се при крај, тој повеќе нема да биде достапен на пазарот.

Колку трае црниот петок на iPhone

Црн петок официјално започна на 21 ноември, но најсилниот ден ќе биде петок 25. Овој црн петок не завршува до следниот понеделник, на 28-ти, со Сајбер Понеделник, ден кој во Шпанија го извадија од ракав за да го искористат повлекувањето на црниот петок. и истегнете го речиси до бесконечност.

Ако планирате да го обновите вашиот стар iPhone или да го купите вашиот прв iPhone, најдобар ден за тоа е 25 ноември. Сепак, не заборавајте да застанете на iPhone News каде што веднаш ќе ве информираме за сите достапни понуди, понуди кои обично се ограничени на ограничен број единици, па затоа не треба премногу да размислувате за тоа.

Каде да најдете зделки за iPhone на црниот петок

Првата работа што треба да ја направиме ако планираме да купиме нов iPhone за време на црниот петок е заборавете на Apple Store. Apple не го слави црниот петок долги години, па најдобрата опција се наоѓа во други установи или онлајн продавници.

Амазон

Црниот петок во Шпанија е синоним за Амазон. Амазон стана, од неговото пристигнување во нашата земја, пред 10 години, најдобрата платформа за купување на секаков вид производ преку интернет, не само поради цената, туку и поради гаранцијата и услугите за клиентите што ни ги нуди.

Исто така, ако сакаме да купиме iPhone, iPad, Apple Watch или кој било друг производ на Apple, ќе имаме истата гаранција како да го купуваме директно од Apple.

Кога купуваме производ на Apple преку Амазон, ние сме пазарување во продавницата на Apple на Амазон, продавница која за разлика од малопродажните и онлајн продавниците ни нуди попусти, некои од нив и повеќе од интересни.

Медијамаркт

Медиамаркт отсекогаш се карактеризирал со лансирање интересни промоции на сите видови производи, вклучително и производите на Apple, затоа не треба да ги оставаме настрана во текот на неделата од 21 до 25 ноември.

Англискиот суд

Стоковната куќа par excellence во Шпанија пред доаѓањето на Amazon, El Corte Inglés, исто така ќе лансира интересни понуди во текот на неделата на црниот петок, иако политиката за враќање што ја имате, остава многу да се посакува, бидејќи откако ќе се отвори производот, не ви дозволува да го вратите производот.

К-Туин

За сите оние кои немаме доволно среќа да имаме Apple Store во близина, го имаме K-Tuin, еден од ретките овластени препродавачи на Apple што нема присуство преку големи претпријатија како што се Mediamarkt и El Corte Inglés.

Имајте на ум: Имајте на ум дека цените или достапноста на овие понуди може да се разликуваат во текот на денот. Секој ден ќе ја ажурираме објавата со новите можности што постојат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.