Црн петок Apple Watch

Ноќен екран на Apple Watch

На 25 ноември се слави црниот петок, еден од најубавите денови во годината за однапред божиќен шопинг. Доколку планирате да го обновите стариот Apple Watch или да го купите вашиот прв Apple Watch, Black Friday е најдобриот ден за тоа, бидејќи како што се приближува Божиќ, цените ќе се зголемуваат и практично ќе биде невозможно да добиете понуда.

Како и претходните години, црниот петок не само што ќе трае еден ден, туку ќе трае истиот ќе биде продолжен во текот на претходните денови, а првите понуди ќе започнат неколку дена пред и ќе завршат на 28 истиот месец со Сајбер Понеделник. Секако, најважниот ден ќе продолжи да биде 25-ти, денот на кој официјално се слави црниот петок.

Кои модели на Apple Watch се во продажба на црниот петок

Apple WatchSE

ТОП ПОНУДА Apple Watch SE...
Apple Watch SE...
Нема рецензии

Со неколку години на пазарот, го наоѓаме Apple Watch SE, модел кој не ни ги нуди истите функционалности што можеме да го најдеме во серијата 8, но ако дизајн со поголем екран од претходната серија.

Овој модел обично може да се најде во понудите, па нема да изостане за време на прославата на црниот петок.

Apple Watch Series 7 41mm

Иако серијата 8 верзија на паметниот часовник на Apple веќе излезе, вистината е дека Серијата 7 е сè уште одличен производ да се има предвид да се купи за време на црниот петок.

Со текот на времето што е на пазарот, нема да биде тешко да се најде во овој модел по повеќе од интересна цена во неговата верзија од 41 мм.

Apple Watch Series 7 челик 45mm

Apple Watch Series 7 е претпоследната генерација на Apple Watch, прилично ажуриран производ кој ја има и оваа друга верзија со бројчаник од 45 mm. Малку е веројатно дека за време на прославата на црниот петок наоѓаме некоја понуда од новата Серија 8, но да од Серијата 7 која продолжува да нуди доста добра функционалност.

Челик Apple Watch Серија 6

ТОП ПОНУДА Apple Watch Series 6 ...
Apple Watch Series 6 ...
Нема рецензии

Серијата 6 е една од најдобрите достапни опции денес ако сакате да купите Apple Watch. Единствената разлика со Apple Watch Series 7 е тоа што овој нов модел има поголема големина на екранот, без додавање нова дополнителна функционалност.

Со лансирањето на Серија 8, Серијата 6 стана одличен избор, не само затоа што ја намали својата цена, но и затоа што нема да пропуштиме многу од функциите на серијата 8.

Додатоци на Apple Watch со попуст

Станица за полнење NEWDERY

Не треба да ја пропуштите ниту оваа шанса, Задолжителен додаток за вашиот Apple WatchКако е оваа станица за полнење? Тој е многу компактен, совршен за патување и е компатибилен со сериите 8, 7, 6, 5, 2, 2, 1 и SE.

Заштитна футрола RhinoShield

Ова полимерно куќиште е многу отпорно, направено да издржи удари и паѓа до 1.2 метри височина. Совршено се вклопува со Apple Watch 8 и 7 од 45 мм. Не ја пропуштајте можноста, може да заштеди многу евра вложени во паметниот часовник од катастрофа...

MoKo безжичен полнач

ТОП ПОНУДА МоКо полнач...
МоКо полнач...
Нема рецензии

Овој друг безжичен полнач е 3 во 1. Комплетна станица за полнење компатибилна со Qi брзо полнење и со кој можете да ги полните вашиот iPhone, Airpods, а исто така и вашиот паметен часовник Apple Watch од сериите 6, SE, 5, 4, 3 и 2.

2 во 1 безжичен полнач

Следниот производ на продажба е овој безжичен полнач 2-во-1 Qi-сертифициран за брзо полнење од 15 W. Може да се користи за слушалки компатибилни со овој тип на полнење, како и за iPhone, а исто така и за Apple Watch Series SE, 8, 7, 6, 5, 4, 3 и 2.

Клон алпски јамка лента

На дофат го имате и овој алпски ремен со спортски, отпорен дизајн и многу младешка портокалова боја. Лента за Apple Watch со 49, 45, 44, 42, 41, 40 и 38 mm. направено во најлон и со титаниумска кука.

3 во 1 безжичен полнач

ТОП ПОНУДА Полнач 3 во 1...
Полнач 3 во 1...
Нема рецензии

Оваа друга понуда ја имате во а Безжичен полнач 3 во 1. Станица за полнење компатибилна со Airpods, како и со iPhone и Apple Watch Series 7, 6, 5, 4, 3 и 2. Совршен производ за дома или за патување каде и да сакате.

Лого на Амазон

Пробајте го Audible 30 дена бесплатно

3 месеци Amazon Music бесплатно

Обидете се со Prime Video 30 дена бесплатно

Други производи на Apple во продажба за црниот петок

Зошто вреди да се купи Apple Watch на црниот петок?

Можеме да потврдиме, без страв дека не грешиме, дека најдобро време за купување Apple Watch е во текот на црниот петок. И за време на црниот петок и за време на Божиќ, повеќето компании бараат да располагаат со акциите кои имаат стари производи за да направат простор за нови модели кои се веќе достапни на пазарот или кои се пред пристигнување.

Дополнително, оваа прослава се случува неколку недели по лансирањето на новиот дежурен Apple Watch, па затоа е многу едноставно најдете интересни понуди на модели од претходната генерација. Ако сакате да купите Apple Watch, но не само што си кажавте, имате уште неколку дена да го направите тоа.

Колку Apple Watch обично намалува за време на црниот петок?

Како и останатите производи кои Apple ги лансираше на пазарот во последните недели, како што се гамата на iPhone 14, iPad Mini и новата генерација на iPad, наоѓајќи го најновиот модел на Apple Watch, серијата 8, со некаков попуст. тоа ќе биде невозможна мисија.

Сепак, ќе биде многу полесно најдете интересни понуди за Apple Watch Series 7, модел кој во неделите пред Црниот петок го најдовме со попусти до 15%, и во верзиите 40мм и 44мм.

Иако Apple Watch SE сè уште е официјално во продажба преку Apple, практично од неговото лансирање отсекогаш бил достапен за А најниска цена од официјалниот Apple на Amazon, со попуст помеѓу 7 и 12%.

Колку трае црниот петок на Apple Watch

Како што споменав на почетокот на оваа статија, црниот петок ќе се слави на 25 ноември. Сепак, како и обично, од понеделник, 21 ноември до 28 ноември, ќе можеме да најдеме понуди од секакви производи, не само Apple Watch.

Сепак, повеќето компании најдобрите понуди се зачувани за 25-ти. Ако барате Apple Watch или кој било друг уред за да го искористите Black Friday, големи се шансите дека ќе го најдете за време на самиот Black Friday.

Каде да најдете зделки за Apple Watch за време на црниот петок

продавница за јаболка

Јаболко никогаш не била пријателка со попусти од каков било вид, затоа не очекувајте да купите Apple Watch преку Apple Store онлајн или во физичките продавници што компанијата од Купертино ги има низ Шпанија.

Амазон

И за гаранција и за услуги на клиентите, Амазон е еден од најдобри платформи при купување на кој било производ на Apple, било да е тоа Apple Watch, iPhone, iPad...

Самиот Apple е тој што стои зад сите производи на Apple, вредни за вишок, што можеме да го најдеме на Amazon, така што ќе биде исто како купете го директно од Apple.

Медијамаркт

Во објектите на Mediamarkt, како и преку неговата веб-страница, ќе најдеме кул производи од јаболка, вклучувајќи ги главно Apple Watch и iPhone.

Англискиот суд

El Corte Inglés нема да изостане на списокот на објекти каде што ќе можеме купете го Apple Watch и кој било друг производ на Apple по повеќе од интересни цени.

К-Туин

Ако сакаме да се обидеме претходно тестирајте, играјте и играјте со вашиот Apple Watch Пред да го купиме, можеме да застанеме до K-Tuin, продавницата специјализирана за производи на Apple.

Машинисти

Ако тоа што го сакате е заштедете добри пари со купување на Apple WatchТреба да им дадете шанса на момците во Magnificos, веб-страница специјализирана за производи и додатоци на Apple.

Имајте на ум: Имајте на ум дека цените или достапноста на овие понуди може да се разликуваат во текот на денот. Секој ден ќе ја ажурираме објавата со новите можности што постојат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.