Apple Watch пристигнува во Израел следната недела

најдобро купувајте часовник од јаболка

Кога сè уште не е јасно дали Apple конечно ќе претстави нов модел на Apple Watch, со презимето S, сè уште има земји каде паметниот часовник „Епл“ не пристигнал. Всушност дистрибуцијата што Apple ја прави со Apple Watch не ја разбирам. Доколку е закажан меѓународниот план за проширување на уредот и следната недела тој ќе пристигне во Израел, треба да се претпостави дека новиот модел што ќе го наследи сегашниот, треба да биде одложен што е можно подолго за корисниците каде што е пред пристигнување или штотуку пристигна, сомневајте се дали да го купите или почекајте го новиот модел.

Следната недела Препродавачот на iDigital ќе го добие Apple Watch и ќе го направи достапен на јавноста, бидејќи е официјален дистрибутер на овој уред, покрај другите од фирмата со седиште во Купертино. Моделите достапни во Израел ќе бидат истите што во моментов ги наоѓаме во која било продавница на Apple во светот. Она што не го знаеме се намерите на корисниците на „Епл“ да го набават овој уред, кој ако го следиме случајот на протекување, тој ќе стане уред од втора категорија кога „Епл“ ќе го претстави новиот модел.

Можеби како што коментиравме утрово, намерата на Apple со втората генерација на Apple Watch е нудат мали естетски подобрувања во ентериерот како нов процесор и некој друг нов хардвер внатре, така што корисниците кои сè уште не се на дофат за купување на уредот, не размислуваат двапати кога ќе го набават кога ќе пристигне во нивните земји. Засега ќе мора да почекаме до март за да видиме дали според последните гласини Apple го претставува наследникот на Apple Watch.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Тиратупарибаџуан dijo

  Она што не ми е јасно е желбата да се обнови овој часовник, joо дозволете ни да уживаме малку повеќе, јас сум воодушевен од него чичко и не барам од него ништо друго за часовник, не знам сè уште очекувате телефон-часовник.camaradefotos-gps-чадор ;-)

  1.    Само ти dijo

   хахаха, ќе бидеш единствениот! Колку што знам, Apple Watch е суверен неуспех, поради тоа колку е скап за тоа што го нуди. Сè додека немам GPS и трае, не можам да издржам барем 2 дена, не го ни гледам.

   1.    Само ти dijo

    тврда = батерија, не греши! 😛