Apple Watch 2 ќе започне со производство во вториот квартал од оваа година

нов-јаболко-часовник

Месеци пред крајот на годината, почнаа да кружат гласини дека Apple е пред праќање на сите компоненти на новиот Apple Watch 2 на монтажната линија. Очекуваниот датум за лансирање на втората генерација на Apple Watch ќе биде за месец март, заедно со новиот четири инчен iPhone 5se што би го заменил iPhone 5s, но со многу подобрувања во споредба со неговиот претходник во четири инчниот сегмент.

Нешто повеќе од една недела, се чини дека Apple Watch нема да биде присутен на следната главна точка, каде покрај iPhone 5 ќе биде претставен и новиот iPad Air 3, кој ќе интегрира четири звучници и блиц за задната камера. Како што реков, Apple Watch нема да биде во презентацијата, бидејќи сè уште не е влезена во склопната линија.

Масовното производство ќе започне во вториот квартал на годината, според изданието Digitimes, така што производството на првата генерација на Apple Watch ќе го заврши своето производство пред крајот на првиот квартал од годината, бидејќи предвидувањата за продажбата на Apple не се целосно задоволени.

Првичната идеја на Apple беше да се понуди производство на втората генерација на Apple Watch на Foxconn Electronics, но конечно се чини дека заради многу добри резултати што ги доби со производителот Quanta, одлучи да продолжи со производство на втората верзија на моделот.

Во моментот, единственото нешто што можеме да го видиме поврзано со Apple Watch за време на главниот збор што ќе се одржи во месец март ќе бидат повеќе ремени за Apple Watch, некои типови Хермес, по договорите што Apple ги постигна во последните месеци со големи фирми за облека и накит.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.