Чувајте ги ремените Apple Watch во оваа торба Lululook

После толку години користење на Apple Watch, колекцијата на бендови е веќе значителна и тоа значи дека ви треба место за нивно чување. Оваа торба од вештачка кожа Lululook е идеална за нејзиниот капацитет, дизајн и цена.

Со доаѓањето на Apple Watch, Apple отвори нов пазар на додатоци за својот паметен часовник во кој ремените заземаат примарно место. За оние кои имаат Apple Watch, една од најголемите пороци е купување нови ремени за различни прилики: спортски, кожени, металик, дискретни, привлечни ... И по неколку години веќе собравме добра рака ленти што секогаш сакаме да ги носиме на нашите патувања и одмори. Еден од проблемите што ги повлекува ова е неговото складирање и транспорт, и тука е во игра оваа практична торба од Лулулук.

Тој е специјално дизајниран за Apple Watch, а внатре има простор за неколку ремени. Поточно, има шест дупки, во секоја од нив можеме да поставиме помеѓу еден и три ремени, така што можеме да носиме најмногу 18 ремени во оваа торба. Исто така, има пар внатрешни џебови во кои можеме да ги носиме полначот и кабелот за полнење за Watch Apps, со што стануваме совршен додаток за нашите патувања затоа што ќе носиме сè што е потребно за да уживаме во нашиот Apple Watch.

Дизајнот на чантата е елегантен и дискретен. Направено е од синтетичка кожа, има удобен патент за отворање, а исто така и надворешен џеб за носење на кој било друг предмет што ни е потребен. Има идеална големина за носење во кој било ранец или рачен багаж, а неговата конструкција е добра. Затворањето на торбата со системот за патенти е многу безбедно, а ремените не излегуваат од нивниот простор дури и ако торбата е поместена во нашиот ранец или куфер.

Мислење на уредникот

Чантата за ремени Lululook Apps Watch е идеална за складирање на нашите ремени и за носење на нашите патувања со сè што е потребно за да го користиме својот Apple Watch надвор од дома. Со простор за до 18 ремени (три по простор), синтетичката кожа од која е изработена се чувствува добро, а квалитетот на неговото градење е доста добар. За 34,99 УСД не мислам на подобра идеја за складирање и транспорт на нашата колекција на ремени. Можете да го купите на официјалната веб-страница на Лулулук на овој линк.

Торба за ремени од Apple Watch
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
$ 34,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Синтетичка кожа пријатна на допир
 • Добра градба
 • Простор за до 18 ремени

Contras

 • Не е достапно во повеќе бои

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.