Најдобри монтажни и приклучоци за iPhone што ќе ги подарите овој Божиќ

iPhone-штандови

Сега кога доаѓа Божиќ, иако ако обрнеме внимание на она што го гледаме на ТВ, веќе долго време сме во Божиќ, добро е време да започнеме да ги разгледуваме подароците што можеме да си ги направиме или да си ги направиме самите на себе. Ние секогаш можеме да купиме iPhone, но тоа е нешто што веќе го имаат многу читатели на iPhone News. Поради оваа причина, во оваа статија ќе разговараме држачи и пристаништа што ќе служи за поддршка на вашите уреди на вашата маса со стил.

Во оваа листа ќе има поскапи и поевтини артикли и тие не се ставаат во ред од значење. Најдоброто нешто е да погледнете кој најдобро одговара на вашите потреби и / или џеб за да одлучите која е најдобрата опција за секоја од нив. На пример, нема смисла да купувате статив ако сакате само да го засадите вашиот iPhone пред вас и, од друга страна, не очекувате да најдете приклучок за полнење за неколку евра. Подолу имате список на нашите препораки.

Официјален приклучок за iPhone 6 / 6s

док-службено лице

Безбеден облог, но помалку ефтин, е официјалниот Dock. Оваа година тие ги лансираа новите во истите металик бои како и оние на новиот iPhone 6s, за да можеме да го купиме и да имаме сè што ќе одговара. Минималистички дизајн во најдобар случај, но сето ова е платено, бидејќи овој Dock доаѓа со a цена од 59 €. Ако не сакате да потрошите толку многу, тогаш Претходна пристаниште, што е сосема исто, во бело за цена од 45 €.

Comprar Прицврстување на молња

Дванаесет јужни пораки

hire

Една од доковите на трети страни што најмногу им се допадна на корисниците е HiRise од Twelve South. Исто така, има минималистички дизајн, а на задната страна има штанд, што ни дава одреден мир, иако тоа не е навистина потребно. Во овој приклучок можете да ставите кој било iPhone со конектор за молња. Може да се користи и за ставање на iPad, па дури и на новата магична тастатура. Таа е достапна на Амазон за А. цена од 26 € приближно

Купете: Дванаесет јужни пораки

Синхронизација на молња од Белкин

Belkin

Друга пристаниште што исто така беше доста популарна е онаа на Белкин. Минималистички дизајн и нежни бои за Dock за кои можеби мислиме дека ги произведува самиот Apple, да не беше фактот дека името на марката е видливо на предната страна. Иако е исто така точно дека Apple користи малку повеќе минималистички дизајни. Имај цена од 28 € приближно

Купете: Приклучок за молња во Белкин

Подножје за основата на трпезариската маса

содијален

Во оваа статија нема да има само скапи потпори, бр. Исто така, постојат и други поддржувачи кои можат да се исполнат совршено, ако сакаме само нашиот iPhone да се потпира на маса. Имајќи ја предвид таа идеја, Sodial поддршката ни ја нуди оваа можност за непобедлива цена од 1,64 € приближно. Интересно, нели?

Поддршка на палците

поддршка на прстите

Друга ефтина поддршка, но со посимпатична слика е онаа на палците нагоре. Ја има истата цел како Sodial, но со малку повнимателен дизајн, што се забележува и во цената, околу 5 €. Таа е во разни бои, како што се црна, сина и зелена. Што мислиш?

Купете: Флексибилна поддршка

Мулти-аголен држач за JETech

џетех

Многу интересна поддршка е предлогот на JETech. Можеме да го ставиме нашиот iPhone под различни агли, така што не се ограничуваме на само еден. Покрај тоа, тој има гума во сите точки во кои го поддржуваме iPhone, што гарантира дека нема да претрпи гребнатини поради измама. Имај цена од 11 € приближно

Купете: Поддршка на JETech

Поддршка за Дурагаџет

дурагет

Дурагаџет ни нуди друга поддршка која е прилично едноставна, но која совршено ја исполнува нејзината мисија. Со тековна цена околу 14 €Овој штанд тврди дека има „дизајн на Apple“, за што сведочи дупката во задниот дел што ја гледаме и на некои iMac.

Купете: Поддршка на Дурагаџет

АП Донован

донован

Ако сакате вашиот iPhone да биде поддржан од стилски штанд, можеби вашиот избор треба да биде АП Донован. Поддршка што изгледа како тросед што ќе го разгали вашиот iPhone како малиот скапоцен камен што е тој. Се разбира, овој дизајн и грижа се плаќаат; АП Донован има цена од 40 € приближно.

Купете: АП Донован


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Мигел де ла Фуенте (@miguelfcaba) dijo

    Го имам Белкин и сум презадоволен. Можете да го ставите iphone со случајот што го сакате, тој е совршен.