Elago W5 Stand го претвора нашиот Apple Watch во играчко момче

Многу пати ние ја пофалуваме имагинацијата што ја покажаа многу програмери при креирање апликации или игри. Но, оваа заедница не е единствената која посветува многу часови за да создаде оригинални производи, бидејќи тоа го прават и производителите на додатоци, а добар пример се момците од Елаго.

Пред неколку години, момците од Елаго лансираа поддршка за да го наплатат нашиот Apple Watch го претвори нашиот Apple Watch во Macintosh. Отсега тие лансираа различни производи, кои привлекоа помалку внимание, барем до сега, бидејќи штотуку пуштија во продажба нов штанд. Elago W5 што го претвора нашиот Apple Watch во играчко момче.

Елаго W5 штанд работи со сите модели на Apple WatchВклучувајќи ја Серијата 4, таа е компатибилна со ноќниот режим и вклучува исечок за поставување на полначот Apple Watch (не е вклучен). Оваа поддршка е направена од силикон, кој исто така го поправа уредот на површината спречувајќи го да се движи.

Штандот Елаго W5 е достапна во четири бои: црвена, индиго, црна и сива, иако во моментов можеме да ја купиме оваа поддршка само во сива и црна боја преку веб-страница на производителот, за 15,99 УСД, но според осигурувањето, остатокот од боите ќе бидат достапни за неколку дена.

Но, оваа компанија не се фокусираше единствено на лансирање на поддржувачи за претворање на Apple Watch на други уреди додека се полни, бидејќи тие исто така ни овозможуваат трансформирајте ги нашите iPhone 6, 6s, 7 и 8 во Macinstosh, со формат многу сличен на оној што го нуди поддршката од истата компанија, но за Apple Watch.

Сега кога се ближи Божиќ, ако барате оригинален подарок, различните основи за полнење што ни ги нуди Елаго, тие можат да бидат одлична идеја да се земат предвид.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.