Она што ќе го видиме на следниот Главен во месец март

јаболко-главна точка

Apple обично прави четири Клучни зборови во текот на годината: еден во март, каде минатата година тие ја направија втората презентација на Apple Watch, една во јуни, каде ги презентираа своите нови оперативни системи, друга во септември, каде се претставени новите iPhone-и, и друга во октомври, каде порано ги претставуваа новите iPad-и. Како што сите знаете, во 2015 година немаше презентација на нови iPad-и надвор од iPad Pro што беше направена во септември, така што сите мислиме дека новиот iPad ќе биде претставен во март.

Информациите што ви ги донесуваме денес доаѓаат од веќе познатиот Марк Гурман, кој веќе напредна многу нови уреди и нивните функции и верува дека Apple подготвува презентација за седмицата на 14 март. Тој ден, сè уште не е наведен, ќе бидат претставени два уреди, за кои веќе се зборуваше многу во последните неколку недели. Ние ќе ви кажеме сè подолу.

iPad воздух 3

ipad-air-3 После една празна година за таблетот од 9,7 инчи, „Епл“ веќе беше подготвен да го лансира лансирањето iPad воздух 3Да, со 6 месеци задоцнување, можеби, заради фактот дека тој не сакаше да ја намали славата на iPad Pro. IPad Air 3 ќе пристигне со следниве вести:

 • Четири звучници.
 • Флеш за фотографии.
 • Поддршка за Apple Pencil.
 • Дизајн на IPad Pro.
 • 4 GB RAM меморија.
 • 4K дисплеј.
 • Што се однесува до вашиот процесор, најверојатно ќе го користите AX9 заедно со ко-процесорот M9.

iPhone 5se

iphone-5se

IPhone 6c за краток временски период беше преименуван во iPhone 5e за конечно да се преименува како iPhone 5se. Ова не е нешто во што Apple се сомневаше, но она што ни го кажуваа гласините. Apple конечно би го лансирал новиот 4-инчен модел, многу подобар модел во споредба со iPhone 5c што го лансираа во 2013 година. Се очекува iPhone 5se да пристигне со:

 • 4 инчен екран.
 • Дизајн на iPhone 6 со метална обвивка.
 • Процесор А9 веднаш до ко-процесорот М9.
 • Компатибилност на NFC и Apple Pay.
 • Задна камера од 8 мегапиксели.
 • Без 3Д допир.

Додатоци за Apple Watch

простор-црно-миланески

Се разгледуваше можноста Apple Watch 2 да пристигне на пролет, но се чини дека е рано да се вклучат хардверските новини што се очекува да го претстават вториот модел. Што ќе има ќе има нови додатоци, како нов црн милански ремен и разни нови бои за спортски ремени. Нови бои доаѓаат и во линијата додатоци на Хермес. Но, најинтересно е што, според Гурман, тие ќе започнат сосема нов ремен.

IOS 9.3?

IOS-9.3

Датумите скоро се совпаѓаат. Во моментов се соочуваме со втората бета верзија на iOS 9.3 И, ако земеме предвид дека Keynote ќе се одржи за приближно 6 недели и ќе претстави нови iOS уреди, не е неразумно да се мисли дека Apple ќе ја лансира новата верзија на својот мобилен оперативен систем заедно со новите уреди. Вкупно, ќе поминеа 8 недели помеѓу првата бета верзија на iOS 9.3 и неговото последно објавување, што ќе се претвори во вкупно четири бета-верзии. Можно е да видиме како Крег Федериги прави демонстрација на, на пример, како функционираат вестите за образованието. Во секој случај, се надевам и посакувам на iOS 9.3 да не му треба толку време да пристигне.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.