Apple Arcade ја зголемува својата истакнатост во Apple Store

Аркада

Отпрвин, кога се шпекулираше дека Епл може да лансира сопствен сервис за стриминг игри за корисниците на Епл, беа разгледани неколку опции, тогаш кога се појави на пазарот откако се знаеше за неговото работење, цената и бројот на игри, очекувањата се намалија. Во моментов Apple Arcade не е токму таа услуга за игри за којашто милиони корисници на Apple се подготвени да платат, така промоциите и рекламирањето растат во продавниците на компанијата.

Во овој случај, може да се види дека некои од официјалните продавници на компании покажуваат специфични делови за деца и за оние кои не се толку млади за да започнат да играат со услугата Apple Arcade, промовирање за возврат употреба. Во случајот со продавницата „Епл“ на Петтата авенија, имаме дури и фотографии од неа:

Apple Arcade

Продавницата претрпе целосно реновирање пред неколку недели и во неа сега можете да уживате во повеќе простор за работилници, со огромниот екран специјално за ова и со различни „места“ каде што имаат специфични и добро класифицирани производи. Во овој случај покрај контролите на Xbox, слушалките Apple TV и Beats, наоѓаме специфичен дел со различни модели на iPad на кои можете да играте игри на Apple Arcade дури и со контролорот Xbox, јасно наведен со свиленото платно на идот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.