Apple Music за Android сега ви овозможува да зачувувате песни на SD-картичката

Епл-музика-андроид

За помалку од 24 часа, корисниците на Андроид претплатени на Епл Музика сега можат зачувајте музика на SD-картичка На уредот. Како што сите знаете, има многу (ако не и скоро сите) уреди со оперативен систем Андроид кои можат да ја прошират меморијата за складирање преку СД-картичка, нешто особено позитивно за да може да заштедите неколку евра без потреба да набавите повисок терминал за тоа . Оваа меморија може да биде побавна во некои случаи, но е совршена за складирање податоци, како што се музика, фотографии, видеа и различни видови документи.

Со ова ажурирање, корисниците на Android можат да заштедат Повеќе музика на вашите уреди дека сопствениците на iPhone, iPod Touch или iPad, бидејќи максималниот достапен во моментот е 128 GB. Точно е дека има апликации и уреди кои можат да ја прошират меморијата на iPhone (достапно од апликации од трети лица), но Apple Music не може да пристапи до надворешните мемории.

Важно е да се спомене, за да се избегне забуна што ја прочитав, дека преземената музика не може да се репродуцира на кој било уред. Потребно е да можете да ја слушате музиката преземена од Apple Music користете компатибилен плеер со системот (iTunes на OS X или Музика на iOS) поврзан со Apple ID што е претплатен на услугата. Преземените датотеки имаат екстензија .m4p, каде што замислувам дека „P“ се залага за „Заштитено“ или нешто слично. Откако ќе престанеме да плаќаме, овие датотеки не можат да се репродуцираат.

Ажурирањето исто така додава сите ритмови 1 пати до апликацијата и сега можете да пребарувате музика од композитори и компилации. Логично, ова пребарување е достапно на iOS од нејзиното лансирање во јуни 2015 година. Дури и со сите новости, апликацијата Андроид сè уште е означена како „бета“.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.