Apple Music го поздравува „Star Wars: The Force Awakens“ од тематска станица

Радио-starвездени војни

Ако не сте се изгубиле на многу, многу далечна планета, веќе ќе откриете дека овој петок, 18 декември, епизода 7 од Војна на ѕвездите, епизода со наслов „Силата се буди“. На 25 ноември, еден месец пред Божиќ, Google објави велигденско јајце во кое би можеле да видиме специфично пребарување со анимацијата што се појавува на почетокот на сите филмови во Сагата. Од друга страна, Spotify се отвори мрежа во кој тој ни кажа кој лик ќе бидеме од Војна на вездите врз основа на нашите музички вкусови. Денес Apple исто така сакаше да и оддаде почит на познатата сага. Како? Со радио предавател.

Во оваа станица ќе слушаме песни од саундтракот на „Војна на Starвездите“, како што се познатиот царски марш и други теми што се појавуваат во секое време, тоа може да биде акција, loveубов меѓу браќа, емоции или што било што се случува во филмовите. Или барем така слушнав на почетокот. Од моментот на пишување, само слушам звучни ефекти, како дишењето на Дарт Вејдер, дрон, ласерски снимки и други работи што не се осмелувам да претпоставам што се.

За да можете да ја слушате оваа станица, треба да пристапите само до Радио секција на вашиот iPhone, iPad, iPod, iTunes или Apple TV. Ако не можете да ја видите станицата, затворете ја апликацијата и повторно отворете ја, таа ќе се појави меѓу првите.

Проблемот е во тоа што за да ја слушате тематската станица Star Wars треба да бидете претплатени на Apple Music, за што се сеќаваме дека има цена од 9,99 € / месец за индивидуална претплата или 14,99 € за семејна претплата. Како и да е, ако тие не ја враќаат музиката како кога почнав да ја слушам станицата, веќе ти кажувам дека не вреди освен ако не си многу, многу fansубители на сагата. Бидете како и да е, iPhone нека биде со вас!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.