Епл Музик се придружува на музиката „Блек аут“ за поддршка на американското антирасистичко движење

Ако пред неколку месеци сите зборуваа за коронавирусот, сега за жал расизмот е тој што се најде во насловните страници низ целиот свет. Настан како атентатот врз Georgeорџ Флојд повторно го разбудува овој меѓународен проблем и ова мора да престане. „Епл“ сакаше да се приклучи на антирасистичкото движење за рефлексија „Блек аут вторник“ и сега кога ќе влезат во Apple Music, тие ќе ни кажат за нивната иницијатива.

Како што можете да видите на претходниот твит, Apple Music ќе размисли за време на овој Black Out вторник како поддршка на американското анти-расистичко движење. Од „Епл мјузик“ тие сакаа овој ден да служи за рефлектирање и планирање активности што ги поддржуваат заедниците, творците и црните уметници. Поддршката што го виде виденото деновиве е повеќе од неопходна, а главните се овие платформи со голем дострел. Black Out вторник е глобален одговор на музичката индустрија како одговор на убиството на Georgeорџ Флојд и многу други.. Креаторите зборуваат дека оваа иницијатива не е 24-часовна иницијатива, но без сомнение е најдобриот почеток против расизмот и неправдата.

Un движење во кое се приклучуваат платформи од целиот свет. Во Spotify Ние исто така наоѓаме простор за размислување и поддршка на овие луѓе. Одлична иницијатива од која се надеваме дека самите влади ќе легислатираат и ќе ги поддржат сите луѓе подеднакво. Sadалосно е што расизмот е новата тема на разговор по Коронавирусот, но се надеваме дека социјалната свест благодарение на овие иницијативи ќе биде таа што ќе стави крај на расизмот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.