Apple Music ја подобрува одликата за алтернативни албуми

Епл Музика

Проблемот со Apple Music или Spotify меѓу другите платформи за музичка содржина е количината на материјал што треба да го управуваат. Милиони песни и илјадници и илјадници албуми и уметници ширум светот. Вистински бес.

Сега Apple Music ја подобри презентацијата на „другите верзии“ на албумот што го слушаме. Отсега натаму ви ги покажува сите различни верзии на албумот на кој припаѓа песната што ја слушате. Сè што се подобрувања, добредојде.

Apple Music сега има многу попаметен начин за управување со алтернативни верзии на албуми, нешто доцна копија на оригиналната услуга што ја нуди Beats. Претходно, ако имаше повеќе од една верзија на албумот што ја слушавме, тие се појавија само на страната на изведувачот.

Сега работите се поинакви. Кога се достапни повеќе алтернативни верзии на албумот, тие се прикажуваат во посебниот дел „други верзии“ под списокот со песни на албумот. Овој нов дел собира ремастери, реизданија, дознаки, демо-снимки, луксузни изданија и експлицитни верзии на истиот албум.

Алтернативните верзии ќе ги видите само кога ќе го допрете капакот на албумот. Ова е многу понесен начин да се направи тоа отколку претходниот. Оваа функција беше веќе имплементирана во платформата Beats, апсорбирана пред извесно време од Apple. Во 2018 година, Apple Music веќе ископира друга опција од Beats. Ова беше одделување на албуми од синглови и ПрД на страница за изведувачи.

Исто така, Apple Music сега ви овозможува да ја видите листата на најслушана музика досега во оваа година. Минатата година, „Епл мјузик“ ја претстави функцијата „Епл мјузик репри“, која ви ги покажува најслушаните песни на годината Од вчера веќе можете да ја слушате «Replay 2020», со најслушаните траки од оваа година, иако сè уште сме во средината на февруари.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.